logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Módlmy się za kapłanów

Sobota, 29 czerwca 2019 (00:14)

Wyruszyli tradycyjnie jak co roku w pierwszą sobotę po święcie Bożego Ciała, 22 czerwca, z Jasnej Góry. W piątek– w święto Najświętszego Serca Jezusowego – pielgrzymi XVIII Pieszej Pielgrzymki Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu szczęśliwie dotarli do celu i uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Szczególną intencją pątników była modlitwa za Ojczyznę – aby Polska była wierna Bogu i została przez Niego wywyższona w potędze i chwale.

Po dojściu do celu pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w Łagiewnikach. Eucharystii przewodniczyli ks. Michał Bernyś i ks. Michał Dłutowski. W homilii ks. Dłutowski prosił pielgrzymów, by modlili się za kapłanów. Apelował, by zawierzali się Bożemu Miłosierdziu. – Tylko Miłosierdzie Boże może ocalić każdego człowieka. Jak mówił św. Jan Paweł II, „tylko w Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście” – powiedział. – Trzeba ogromnej modlitwy, bo wciąż jest jej za mało – dodał kaznodzieja.

Na koniec pielgrzymki życzył jej uczestnikom, by byli „dniem miłosierdzia” i „duchową światłością”, by się nie poddawali. – Pielgrzymka dziś się kończy, ale wy znajdźcie czas na adorację Najświętszego Sakramentu, na adorację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego.

– Potrzeba ogromnej ufności, bo ona jest najważniejsza – mówił.

Kapłan poinformował, że w przyszłym roku organizatorzy chcieliby wyruszyć na XIX pielgrzymkę. Ich marzeniem jest to, by wzięło w niej udział tysiąc osób. – Gdyby to się udało i każdego dnia odmawialibyśmy trzy części Różańca, pomodlilibyśmy się w czasie tej drogi za każdego Polaka. Postarajcie się, by tak było. Poinformujcie waszych przyjaciół. W ten sposób obejmiemy 40 milionów Polaków modlitwą. Może doprowadzi to do zjednoczenia nas wszystkich – powiedział.

Trasa XVIII Pieszej Pielgrzymki Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu przebiegała przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej z uwzględnieniem Szlaku Orlich Gniazd i licznych sanktuariów, m.in. sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy, sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl