logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Polska stanie pod krzyżem

Czwartek, 8 sierpnia 2019 (11:01)

Spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie 14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

O miejscu spotkania modlitewnego poinformowano wczoraj podczas konferencji zorganizowanej w Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Wziął w nim udział zespół Fundacji Solo Dios Basta oraz ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski, który 14 września br. będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi homilię.

Organizatorzy spotkania, poza zaangażowaniem we wspólnotową modlitwę we Włocławku, zachęcają wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września w swoich parafiach, miastach, wsiach i domach stanęli pod krzyżem Zbawiciela. „Podczas modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe” – napisali organizatorzy w specjalnym oświadczeniu.

Miejscem spotkania modlitewnego będzie Włocławek, którego ziemia nosiła wielu męczenników: w czasie II wojny światowej zginęło aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym bł. ks. bp Michał Kozal. Tu także poniósł męczeńską śmierć bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który urodził się właśnie 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ordynariusz włocławski ks. bp Wiesław Mering podkreślił, że to właśnie ludzie świeccy ostatnio są najbardziej skorzy do tego, aby bronić atakowanych kapłanów i biskupów, żeby organizować i podejmować rozmaite akcje modlitewne. – Przykładem jest inicjatywa „Polska pod Krzyżem”. Przecież to też szansa na pokazanie siły społecznej katolików w Polsce – zauważa ordynariusz włocławski.

Zgłoszenia udziału w modlitwie można dokonać na stronie internetowej: www.polskapodkrzyzem.pl.

KG

Nasz Dziennik