logo
logo

Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

Pamiętajmy o nauczaniu Jana Pawła II

Niedziela, 20 października 2019 (22:34)

Największą miłością życia św. Jana Pawła II był Jezus Chrystus.

 

41.  rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II, patrona biskupiego miasta Świdnica, uczczono w tamtejszej katedrze Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio. Eucharystia zakończyła również obchody 15-lecia erygowania przez Papieża Polaka diecezji świdnickiej  i ustanowienia ks. bp. Ignacego Deca jej pierwszym pasterzem.

W homilii ksiądz arcybiskup podkreślił m.in., że największą miłością życia Jana Pawła II był Jezus Chrystus. W posłudze, nauczaniu Papieża Polaka mamy szukać istotnych punktów odniesienia do formowania naszej postawy, naszego spojrzenia na rzeczywistość, na stawienie czoła wyzwaniom, które przynosi nam współczesność.

– Dzięki niemu wielu ludzi na całym świecie umocniło swoją wiarę, odnalazło się we wspólnocie Kościoła i otworzyło na światło Ewangelii, aby według niej kształtować swoje życie osobiste, rodzinne i społeczne. Poznawajmy głębiej jego spojrzenie na sprawy świata i Kościoła, jego styl służby Bogu i człowiekowi, utożsamiając się z wartościami, które on reprezentował, zwłaszcza troską o życie, o poszanowanie godności człowieka, o większą sprawiedliwość, o solidarność w życiu społecznym – mówił ks. abp Salvatore Pennacchio.

Na zakończenie Eucharystii odczytano specjalne przesłanie, w którym Ojciec Święty Franciszek udzielił uczestnikom uroczystości swojego apostolskiego błogosławieństwa. Nuncjusz apostolski w Polsce wręczył pasterzowi Kościoła świdnickiego medal pamiątkowy z pontyfikatu Papieża Franciszka. Ksiądz biskup Ignacy Dec przekazał z kolei ks. abp. Salvatore Pennacchio jubileuszowy różaniec.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl