logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Stawajmy po stronie Chrystusa

Poniedziałek, 28 października 2019 (19:34)

We współczesnym świecie toczy się wojna między dobrem a złem – powiedział ks. abp Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie, który przewodniczył Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. 27 października zakończyła się dwutygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji z ołtarza z Medjugorie, która peregrynuje obecnie po świecie.

- Może jeszcze nigdy w historii świata nie było takich idei, które zaprzeczają planowi Bożego stworzenia. Trzeba nam się zawsze opowiadać po stronie Chrystusa, ta wojna musi być bezkompromisowa – mówił metropolita Astany. Dodał, że budowanie pokoju zawsze zaczyna się od budowania pokoju w człowieku. Stwierdził też, że nikt nie jest w stanie być twórcą pokoju, jeśli sam w sobie tego pokoju nie ma.

Ksiądz abp Peta odniósł się do ideologii gender. – Jeszcze kilka lat temu wydawało nam się to śmieszne, niemożliwe, że nie dojdzie do Polski. A dzisiaj Polska jest już jednym z ostatnich bastionów na świecie. Siły ciemności są tak silne, że opanowały prawie wszystkie rządy świata i głoszą „prawa”, które chcą przewrócić to, co Pan Bóg nam ustanowił – powiedział gość z Kazachstanu.

Niezwykła monstrancja ma kształt postaci Niepokalanej, w sercu której umieszczony jest Eucharystyczny Jezus. Do jej wykonania użyto m.in. dwanaście meteorytów. Jest ona materialnym znakiem przynależności sanktuarium w Medjugorie do „Dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Communita Regina della Pace”. Idea 12 Gwiazd polega na utworzeniu na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Miejsca modlitwy nie powstają przypadkowo. Są to obszary doświadczone skutkami konfliktów zbrojnych i brakiem miłości bliźniego.

JG, KAI

NaszDziennik.pl