logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

Polanicka listopadowa Noc Fatimska

Sobota, 2 listopada 2019 (16:19)

Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  w Polanicy-Sokołówce (diecezja świdnicka) odbędzie się pierwszosobotnia listopadowa Noc Fatimska.

 

Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali – taka prośba „płynie” z Fatimy. To nabożeństwo ma również charakter wynagradzający Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi wyrządzone przez ludzi. Tym, którzy będą z wiarą praktykować to nabożeństwo, Maryja obiecała łaski i zbawienie. Nabożeństwo to przyczynia się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Najświętszą katastrof cywilizacyjnych.

Orędzie fatimskie nie zostało definitywnie zakończone wraz z cyklem objawień w Cova da Iria w roku 1917. Dnia 10 grudnia 1925 r. s. Łucji ukazali się w celi domu zakonnego św. Doroty w Pontevedra Najświętsza Maryja Panna i obok niej Dzieciątko Jezus. Dzieciątko położyło jej dłoń na ramieniu, a Maryja pokazała jej w drugiej dłoni Serce otoczone cierniami. Wskazując na nie, Dzieciątko napomniało wizjonerkę tymi słowami: „Zlituj się nad Sercem twej Najświętszej Matki okolonym cierniami, które niewdzięczni ludzie wbijają w każdej chwili, a nie ma nikogo, kto by przez akt zadośćuczynienia te ciernie powyjmował”.

Maryja dodała: „Córko moja, spójrz na Serce moje otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność w każdej chwili wbijają. Przynajmniej ty pociesz mnie i przekaż, że tym wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy w pierwsze soboty wyspowiadają się, przyjmą Komunię Świętą, odmówią Różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”.

– Listopad to czas refleksji nad życiem i śmiercią. Dzień Zaduszny, pierwsza sobota, to dzień szczególnej modlitwy w „szkole miłości Matki”. Choć jesteś zabiegany, znajdź czas, aby w ten szczególny wieczór być z Matką – zaprasza Czytelników „Naszego Dziennika” kustosz polanickiego sanktuarium o. Zdzisław Świniarski. Dodaje, że dzisiejsza listopadowa polanicka Noc Fatimska rozpocznie się o godz. 20.00 Mszą św., po której przewidziano piętnastominutową medytację, modlitwę różańcową i Procesję Światła.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl