logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Najważniejszy jest Jezus

Sobota, 23 listopada 2019 (02:15)

Duchowe i cielesne zniewolenia to skutek odchodzenia świata od Boga. Powróćmy przed krzyż z wiarą – wybrzmiało na rekolekcjach głoszonych przez o. Jamesa Manjackala w Warszawie.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem to dla wielu wiernych czas ożywienia i pogłębienia wiary. Ten wyjątkowy rekolekcjonista z mocą i dosadnością mówi o problemach duchowych wiernych i Kościoła, podpowiada rozwiązania i błogosławi w poszukiwaniu Boga. Trwające obecnie spotkanie z wiernymi rozpoczął od modlitwy za Kościół, który – jak podkreślił – potrzebuje aktualnie szczególnych znaków naszej miłości. – Prośmy Pana, by przyszedł do naszego Kościoła powszechnego. Wiemy, że Kościół przechodzi przez zły i krytyczny czas, atakowany jest z zewnątrz, ale i od wewnątrz – mówił o bieżącej sytuacji i tłumaczył, że dla nas jest to wezwanie do przebaczenia, zarówno zewnętrznym agresorom, jak i księżom, którzy zawiedli zaufanie wiernych. – Przebaczenie jest drogą uzdrowienia – apelował do serc zgromadzonych wiernych.

Charyzmatyczny misjonarz tłumaczył, że źródłem chorób duchowych i cielesnych jest odejście od Boga. – Jeśli spojrzymy na cały świat, zobaczymy, że ludzie odchodzą od Boga – wskazywał i zachęcał do pogłębiania relacji z Panem Jezusem. – Prawdziwa wiara to przyjęcie Jezusa jako Boga i Pana mojego życia oraz prowadzenie życia w jedności z Nim – akcentował i objaśniał, że Jezus nie jest jednym ze świętych, takich jak Antoni czy Juda Tadeusz, których prosimy o wstawiennictwo. Pouczał, że Jezus jest ponad naszymi ulubionymi świętymi i relacja z Nim, wierność Jemu i Jego zaleceniom jest najważniejsza.

 

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Krzysztof Gajkowski

Nasz Dziennik