logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Watykańscy goście w Łagiewnikach

Poniedziałek, 25 listopada 2019 (22:50)

Ksiądz kard. Dominique Mamberti, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, oraz ks. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, a także goście, którzy przyjechali do Krakowa, aby wziąć udział w uroczystościach kończących obchody setnej rocznicy przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską, odwiedzili w sobotę sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Goście sprawowali Mszę Świętą w kaplicy klasztornej przy słynącym łaskami obrazie Pana Jezusa Miłosiernego i modlili się przy relikwiach św. Siostry Faustyny.

– Dzisiaj po raz kolejny będę wychwalał Boże Miłosierdzie za ten wielki dar bycia w tym miejscu, do którego mogę przywieźć wszystkie intencje składane także w kościele Ducha Świętego w Rzymie, aby tu, w Łagiewnikach, rozważać tajemnice Bożego Miłosierdzia i w nim się całkowicie zanurzyć – mówił w homilii ks. kard. Dominique Mamberti.

– Dziś bardzo ważne jest przypomnienie współczesnemu światu o wielkiej miłości Boga do każdego człowieka. Jak ważne jest to, że każdy jest zdolny do przyjęcia tego wielkiego daru Bożego Miłosierdzia – podkreślał kardynał.

Purpurat przyznał, że podczas wizyty w łagiewnickim sanktuarium towarzyszyły mu wielkie emocje. Kiedy Ojciec Święty Franciszek powołał ks. abp. Mambertiego do kolegium kardynalskiego, przydzielił mu jako diakonię kościół Ducha Świętego in Sassia. Ta rzymska świątynia za sprawą św. Jana Pawła II od piętnastu lat jest Centrum Duchowości Bożego Miłosierdzia – znajduje się w niej obraz Jezusa Miłosiernego, statua św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz jej relikwie, a od 1993 roku posługują w niej także siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

– Uznaję ten gest jako wielki dar Bożej Opatrzności, że w sposób szczególny zostałem związany z tą wielką tajemnicą Bożego Miłosierdzia, którego apostołem była św. Siostra Faustyna. Boże Miłosierdzie jest jakże ważnym przesłaniem do współczesnego świata. Jakże ważne jest przypomnienie współczesnemu światu o tej wielkiej miłości Boga do każdego człowieka i jak ważne jest to, że każdy jest zdolny do przyjęcia tego wielkiego daru Bożego Miłosierdzia – mówił kard. Mamberti.

Poza kaplicą klasztorną goście z Italii odwiedzili bazylikę Bożego Miłosierdzia, cmentarz, gdzie spoczywała św. Siostra Faustyna, i modlili się w Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz w celi, gdzie umarła Apostołka Bożego Miłosierdzia. 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl