logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek / Nasz Dziennik

Modlitewne zadośćuczynienie

Sobota, 30 listopada 2019 (20:17)

Radio Maryja świętuje 28. rocznicę urodzin. Uroczystości odbędą się 7 grudnia w Toruniu i dzień później w Bydgoszczy pod hasłem: „Głosić Chrystusa Pana z Maryją”.

W grodzie Kopernika pielgrzymi będą świętować w hali widowiskowo-sportowej „Arena Toruń” przy ul. Bema. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

Uroczystości rocznicowe Radia Maryja rozpoczną się w sobotę o godz. 12.30 modlitwą różańcową. Po niej wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej z solistami i aktorami scen polskich. Msza św. będzie sprawowana po modlitwie ku czci Bożego Miłosierdzia.

Nie bez powodu uroczystości odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca. – Przed nami święto Najświętszej Matki, naszej Matki Niepokalanej. W dniu święta naszych mam wyrażamy im miłość różnymi darami i kwiatami. Pan Jezus prosi nas o wynagradzanie Matce Najświętszej za zniewagi Jej wyrządzane. Prosi, by czynić to w pierwsze soboty miesiąca. Wielu o tym jeszcze nie wie, wielu nie odpowiada na te prośby. Jest tak dużo zniewag Matki Najświętszej, bluźnierstw. Również w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie – mówi na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, i zachęca, by zaprosić innych do wspólnej modlitwy wynagradzającej. – Uczyńmy wszystko, aby nasze rodziny, znajomi, rodacy włączyli się w pierwszosobotnie modlitwy wynagradzające. Rozpocznijmy to wynagradzanie, powszechne wynagradzanie, w pierwszą sobotę grudnia. Będzie to zarazem najlepsze przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia – mówi o. dr Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja zachęca, by obdarować bliskich pięknymi folderami z informacją o pierwszych sobotach i sposobie ich odprawiania. Foldery kolportują siostry loretanki z Warszawy-Rembertowa. – Niech ta pierwsza sobota grudnia, 28 lat po powstaniu radia Matki Najświętszej, będzie wielkim wynagrodzeniem podjętym przez wszystkich naszych rodaków – od najmłodszych do najstarszych – Matce Najświętszej za zniewagi Jej wyrządzane w Ojczyźnie i świecie. I tak rozpocznijmy wszyscy odprawianie przynajmniej pięciu pierwszych sobót miesiąca – akcentuje o. dr Tadeusz Rydzyk. Jak dodaje dyrektor Radia Maryja, jest to też bardzo dobre zabezpieczenie na godzinę naszej śmierci. – Matka Najświętsza mówiła, że przyjdzie do tych, którzy odprawią te pierwsze soboty wynagradzające, przyjdzie w godzinę śmierci. Nie będziemy wtedy sami. Ona do nas przyjdzie. Poprzez modlitwę ratujmy siebie, wszystkich ludzi, Ojczyznę – podkreśla redemptorysta.

Uroczystości 8 grudnia w Bydgoszczy odbędą się w katedrze św. Marcina i Mikołaja o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Jan Tyrawa, pasterz Kościoła bydgoskiego.

Katarzyna Cegielska

NaszDziennik.pl