Jak podkreślił w homilii ks. bp Mastalski, nad człowiekiem i jego losem czuwa Boże Miłosierdzie. – Oddajemy się Panu przez wstawiennictwo św. Józefa, tego, który ukazuje drogę człowieka Bożego – powiedział kaznodzieja.
Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej zauważył, że od św. Józefa można nauczyć się czterech postaw: odpowiedzialności, troskliwości, roztropności i wierności.
– W ostatnich dniach z odpowiedzialności świetnie zdajemy egzamin, mając na uwadze nie tylko własne dobro, ale również drugiego człowieka – zauważył.
Ksiądz biskup Mastalski podkreślał, że dawanie poczucia bezpieczeństwa i odczucia, że jest się kochanym, jest bardzo ważne. – Święty Józef wspierał Maryję i Jezusa – zaznaczył.
Odnosząc się do obecnej trudnej sytuacji, w jakiej przyszło nam żyć, kaznodzieja zachęcał: – Nie pytajmy dziś, dlaczego tak się dzieje. Skąd ta epidemia? Zaufajmy Bogu, tak jak to czynił św. Józef i św. Siostra Faustyna!
Prosił, by najbliższe dni były narodowymi rekolekcjami. – Niech to będzie osobiste odczytywanie Słowa Bożego, bo jak mówił Hiob: „Jeśli nie Bóg, to kto?” – zakończył homilię ks. bp Mastalski.
Od dziś w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przez cały dzień wystawiony jest Najświętszy Sakrament, tak by w adoracji mogły uczestniczyć także osoby korzystające z transmisji on-line na stronie: faustyna.pl, na YouTube oraz w aplikacji mobilnej Faustyna.pl. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się po Mszy św. transmitowanej przez TVP1, czyli około 7.45, i trwa do wieczornej Eucharystii o godzinie 17.00, a w czwartki jest kontynuowane także po tej Mszy św. do godziny 21.30.

