logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Wracajmy jak najszybciej do kościołów

Sobota, 9 maja 2020 (10:31)

Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020 (11:09)

Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej – zaapelował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja. 

 

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w wyniku pandemii koronawirusa w Polsce, ale i w wielu zachodnich krajach Europy wierni zostali niemal pozbawieni możliwości udziału we Mszy św. w świątyniach. W Polsce obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

– To jest wyziębianie religijności. Zrobili wprost panikę – ludzie się przestraszyli. Mówili: „Nie wchodźcie do Kościoła, tylko pięć osób”. […] Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas, katolików, jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem telewizji czy radia, a także Komunia św. duchowa nie zastąpi fizycznego spotkania z Bogiem w świątyni. – Trzeba wracać do kościoła, bo to jest wyziębianie religijności. Msza Święta w telewizji czy w radiu ma tylko budzić w nas jeszcze większą tęsknotę za rzeczywistym spotkaniem z Panem Jezusem w Eucharystii. Komunia duchowa nie jest taka sama, jak przyjęcie Sakramentu – to ma nas przygotować do przyjęcia Pana Jezusa żywego i obecnego pod postacią chleba i wina – zwrócił uwagę redemptorysta.

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk podkreślił, że niektóre środowiska chcą doprowadzić do wyeliminowania religii z życia społecznego, i zaapelował do katolików o fizyczny powrót do kościołów. – Centra antyewangelizacyjne korzystają z każdej okazji, by niszczyć wiarę. Obyśmy się w Polsce nie dali. Dla mnie, dla mojej wiary, było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły, a sklepów nie zamykali. […] Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej – zaapelował dyrektor Radia Maryja.

Całą rozmowę z piątkowych „Aktualności dnia” można wysłuchać [tutaj]. 

RP, www.radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl