logo
logo

Zdjęcie: radiomaryja.pl/ -

XXI Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

Sobota, 23 maja 2020 (20:07)

Dziś młodzi słuchacze Radia Maryja pielgrzymowali na Jasną Górę. Hasłem spotkania były słowa Prymasa Stefana Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Młodzi słuchacze Radia Maryja po raz 21. pielgrzymowali w sobotę na Jasną Górę.

–To jest czas Maryi w naszym życiu, czas naszej Matki – mówił na zakończenie Mszy św. w jasnogórskiej kaplicy Cudownego Obrazu o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Wskazywał, że – wobec głównie duchowego charakteru pielgrzymki – ci, którzy przyjechali w sobotę do Częstochowy, są reprezentantami „milionów ludzi młodych z Ojczyzny i z różnych stron świata”. Dyrektor Radia Maryja poprosił o modlitwę za całą młodzież, zachęcając do podejmowania lektury maryjnych wydawnictw ewangelizacyjnych. – Dacie radę – jak tu będziecie zwycięzcami, to będziecie zwycięzcami w niebie – wskazywał.

Do „postawienia na Maryję” wezwał w swojej homilii ks. bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Jak mówił, choć okoliczności tegorocznej pielgrzymki młodych są – w związku z pandemią – trudne, ważna jest jednak wierność, a jej wyrazem jest już 21. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja. – Przeżywamy trudny czas pandemii; może troszkę nabraliśmy już ducha i jesteśmy mniej przerażeni, ale nadal jest niepokój o siebie, o bliskich, o to, co będzie z naszym światem; jest tęsknota za kolegami i koleżankami ze szkoły, z uczelni; jest niepewność, jakie będą wakacje, co będzie jutro, czy zdrowia wystarczy – mówił ksiądz biskup. – To jest jakiś obraz ludzkiego życia, pełnego niepokoju [...]. Niektóre media i reklamy chciałyby nam pokazać, że ludzkie życie jest pasmem sukcesów, przyjemności, ciągłego rozwoju. Nie – w życiu człowieka są smutki, napięcia, cierpienie, niepewność, pytania. Życie kosztuje, życie boli; i to jest ludzkie – wskazywał ks. bp Piotr Turzyński.

– Odwagi! Nie rozpaczajcie, nie upadajcie na duchu, walczcie pod opieką Matki Najświętszej. Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny – cytował ks. bp Turzyński słowa Prymasa Polski, ks. kard. Augusta Hlonda. – W taką optykę, takie spojrzenie wszedł wielki Prymas Tysiąclecia, wszedł św. Jan Paweł II – nie lękajcie się, nie zniechęcajcie się, jest Ona – mówił w homilii ksiądz biskup.

Pielgrzymkę zakończyło zawierzenie młodych Matce Bożej.

JG, PAP

Aktualizacja 23 maja 2020 (20:31)

NaszDziennik.pl