logo
logo

Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

Maria Magdalena wzorem do naśladowania

Czwartek, 23 lipca 2020 (16:17)

Dzień skupienia dam i kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie z okręgu dolnośląskiego i górnośląskiego odbył się wczoraj w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Damy i kawalerowie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie z okręgu dolnośląskiego i górnośląskiego dniem skupienia zorganizowanym tradycyjnie w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie rozpoczęli swoje przygotowania do przypadającego w 2033 roku jubileuszu dwóch tysięcy lat od Zmartwychwstania Chrystusa.

Spotkanie rozpoczęło się Godzinkami śpiewanymi w tamtejszej Kaplicy św. Marii Magdaleny z pustym Grobem Chrystusa. Potem sprawowano Eucharystię, której przewodniczył kawaler tego zakonu, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu, ks. Paweł Oskwarek.

Zabierając głos na początku Mszy św., kustosz krzeszowskiego sanktuarium i także kawaler tego zakonu ks. prał. Marian Kopko podkreślił, że w czasie tej Eucharystii „będziemy się modlić o siłę, o wytrwanie i o to, by członkowie zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie byli pięknymi wyznawcami Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego”. Dodał, że ta Msza św. jest jedyną w roku Eucharystią celebrowaną w tej kaplicy.

W homilii ks. Paweł Oskwarek stwierdził m.in., że ta Kaplica św. Marii Magdaleny z pustym Grobem Chrystusa jest wielką tajemnicą i źródłem naszej wiary. Jezus wybiera Marię Magdalenę na niezwykłą postać, by ona została zwiastunką Zmartwychwstałego Pana.

– Maria Magdalena jest tą osobą, która tak kochała Jezusa, że wierzyła iż Jej miłość nie skończyła się pod krzyżem Chrystusa. Niech Ona stanie się dla nas wzorem do codziennego naśladowania tej niezwykłej postawy, byśmy zdawali sobie sprawę, że nie tylko my mamy szukać Jezusa, ale że On każdego dnia szuka Ciebie, bo Ciebie kocha. Niech On nam błogosławi i prowadzi do Domu Ojca – apelował ks. Paweł Oskwarek na zakończenie homilii.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl