logo
logo

Zdjęcie: Parafia WNMP w Krzeszowie / -

Dom Pielgrzyma w Krzeszówku

Czwartek, 1 października 2020 (16:44)

Aktualizacja: 1 października 2020 (16:54)

W Krzeszówku od lutego br. trwają prace nad przebudową dawnej plebanii w nowoczesny Dom Pielgrzyma. Obiekt znajduje się przy kościele filialnym pw. św. Wawrzyńca należącym do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie (diecezja legnicka).

– Powstanie Domu Pielgrzyma jest niezbędne do dalszego rozwoju życia duchowego krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. W tej placówce znajdą się: kaplica, sale wielofunkcyjne, pokoje 2- i 3-osobowe. Chcemy  stworzyć tutaj doskonałe warunki zarówno dla rekolekcji, dni skupienia, jak i warsztatów oraz wypoczynku dla grup i osób indywidualnych. W tym roku chcielibyśmy zakończyć w dużej części prace instalacyjne (elektryczne i wodne), uruchomić ogrzewanie gazowe, dokończyć pierwszy etap remontu dachu oraz rozpocząć prace adaptacyjne pomieszczeń. Działania te planujemy kontynuować w przyszłym roku, a wszystkie prace chcielibyśmy zakończyć w 2022 roku – wskazuje w wypowiedzi dla „Naszego Dziennika” proboszcz krzeszowskiej wspólnoty i zarazem kustosz tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ks. prałat Marian Kopko. Dodaje, że aby tak się stało, niezbędne jest wsparcie finansowe.

Budowę można wspomóc na klika sposobów. Pierwszy to oczywiście modlitwa o bezpieczny przebieg tych prac i o to, aby te działania przyczyniły się do wzrostu duchowego. Drugi to wykupienie specjalnych „cegiełek”, które będą umieszczone w korytarzu prowadzącym do podziemnej kaplicy. Trzeci sposób, to możliwość wykupienia już teraz pobytu w Domu Pielgrzyma po jego uruchomieniu w maju 2022 roku i skorzystaniu z 20 proc. upustu.

Środki finansowe można przekazywać na konto parafii  rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pl. Jana Pawła II 1, 58-405 Krzeszów nr 32 8395 0001 0016 3529 2006 0001 Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze z dopiskiem „Ofiara na Dom Pielgrzyma”. Wszelkie dodatkowe informacje na temat powstającego Domu Pielgrzyma można uzyskać pod numerem telefonu 510 227 769.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl