logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Dzieci z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki z Nowego Jorku modlą się o pokój Zdjęcie: / -

Wołanie o jedność i pokój

Wtorek, 20 października 2020 (11:01)

Aktualizacja: 20 października 2020 (11:21)

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem stało się centrum dziecięcej modlitwy o pokój.

Wczoraj z tym miejscem duchowo łączyli uczestnicy tegorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.  Wzięło w niej udział ponad 60 tys. osób z Polski!
Na wspólnej modlitwie trwały dzieci w szkołach, przedszkolach, domach, szpitalach, placówkach wychowawczych. W Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach na modlitwie zgromadziło się aż 356 uczniów. Łączyli się uczniowie z polskiej szkoły z Wiednia i Nowego Jorku. Do akcji włączyła się Magdalena Buczek wraz Podwórkowymi Kołami Różańcowymi Dzieci.  

Modlitwa różańcowa dzieci w ramach kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” to odpowiedź na apel św. o. Pio. Mówił, że jeżeli milion dzieci będzie modlić się na różańcu, na świecie nastanie pokój. Pomysł modlitewnej kampanii o jedność i pokój zrodził się piętnaście lat temu w Wenezueli.

– Ta kampania wypływa przede wszystkim z pragnienia, aby pokój rzeczywiście był na świecie i by panował w sercu każdego człowieka – mówił ks. Marcin Bieniasz SAC, który przewodniczył modlitwie w sanktuarium przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  
Na modlitwę różańcową o jedność i pokój na świecie, a także o ustanie pandemii do sanktuarium na Krzeptówkach przybyły dzieci z przedszkola sióstr misjonarek w Kościelisku z dyrektor s. Eligią Chomicką.

– Wszyscy duzi i mali, wszyscy jesteśmy dziećmi czasu, który w tym roku zaskoczył nas wieloma trudnymi zdarzeniami; dziećmi społeczeństwa pogrążonego w chaosie i niepokoju, dziećmi Kościoła, ale przede wszystkim jesteśmy dziećmi Pana Boga – mówiła Malwina Wyszyńska, koordynatorka kampanii w Polsce z ramienia Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Akcja „Milion dzieci modli się na różańcu” to wołanie dzieci na całym świecie do Maryi Matki o czułym sercu, o Jej interwencję i o pomoc.

– Dziś staje przed nami Maryja, by pomóc swoim dzieciom w potrzebie. Ona chce się z nami spotkać, chce nas posłuchać, chce swoimi uczynić nasze radości i wszystkie troski, bo jest Matką, bo kocha i rozumie wszystkie swoje dzieci. Matka jest szczególnie wrażliwa na głos dziecka, a im ono jest młodsze i bardziej bezradne, tym Ona szybciej reaguje na jego potrzeby – podkreślała Malwina Wyszyńska i zapraszała wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

– Wzbudźmy wiarę w to, że Bóg przez Maryję okaże nam i naszym rodzinom, a także całemu światu swoją łaskę. Jeśli będziemy z wiarą i ufnością wołać o pomoc poprzez modlitwę różańcową, to Matka Boża nas nie pozostawi samych, ochroni nas, wesprze, bo jest naszą najlepszą Mamą – mówiła z przekonaniem.

Podczas modlitwy różańcowej polecano za wstawiennictwem Maryi również intencję, aby Pan Bóg chronił dzieci od różnych zagrożeń, od zła, które niesie ze sobą dzisiejszy świat. Na zakończenie modlitwy dzieci wypowiedziały akt konsekracji Maryi, zawierzając Jej wszystkie swoje sprawy, całe swoje życie. Z sanktuarium na Krzeptówkach można było się łączyć poprzez transmisję on-line.

– Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu, metropolicie krakowskiemu, za zaangażowanie i wsparcie tej kampanii. Dziękuję również kustoszowi Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach za pomoc w organizacji modlitwy – zaznacza Malwina Wyszyńska.

Małgorzata Bochenek

NaszDziennik.pl