logo
logo

Zdjęcie: / -

Pierwsze środy ze św. Józefem

Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 (16:43)

Podejmijmy wspólnie Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa w pięć pierwszych śród miesiąca.

Od środy (6 kwietnia 2021) przez pięć kolejnych pierwszych śród miesiąca w „Naszym Dzienniku” publikowane będą rozważania oraz modlitwy na to nabożeństwo. Zamieszczany będzie także znaczek symbolizujący odprawienie kolejnej pierwszej środy miesiąca. W maju do rąk Czytelników przekażemy deklarację, na której można je sukcesywnie wklejać. Przesłane do naszej redakcji wypełnione deklaracje zostaną złożone w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa w pięć pierwszych śród miesiąca składa się z następujących elementów: spowiedź i Komunia św. wynagradzająca, rozważanie na poszczególne pierwsze środy miesiąca, Litania do św. Józefa, wybrane modlitwy do św. Józefa, wzbudzenie intencji na zakończenie nabożeństwa.

W kolejnych pięć pierwszych śród miesiąca należy przyjąć Komunię św. wynagradzającą według intencji wskazanych w nabożeństwie pierwszosobotnim. Tu w duchowym zjednoczeniu z Przeczystym Sercem św. Józefa.

Zaproszenie do podjęcia nabożeństwa w pierwsze środy miesiąca kierowane jest do wszystkich czcicieli św. Józefa, do tych, którzy pragną wynagradzać za zniewagi wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa w pięć następujących po sobie pierwszych śród miesiąca propaguje od kilkunastu lat Wspólnota św. Józefa, aby poprzez nie uprosić łaskę ochrony dla Kościoła i naszych rodzin. Ma nas ono przemieniać, abyśmy byli na wzór św. Józefa.

Ksiądz Dariusz Dąbrowski COr, opiekun duchowy Wspólnoty Świętego Józefa, wiele razy na naszych łamach tłumaczył, że zadaniem tej wspólnoty jest szerzenie czci Przeczystego Serca św. Józefa jako dopełnienie tajemnicy Trzech Serc: Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Tajemnica Trzech Serc odzwierciedla tajemnicę miłości Trójcy Przenajświętszej.

Obecnie przeżywamy szczególny czas, który powinien stać się dla nas mobilizacją do podjęcia praktyki Nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa w pierwszych pięć śród miesiąca.

Od 8 grudnia trwa Rok św. Józefa z ustanowienia Papieża Franciszka. Rozpoczął się w dzień 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. W kontekście obecnych trudnych doświadczeń w tym ataków na Kościół, profanacji, bluźnierstw, należy prosić o interwencję św. Józefa. Trwa też Rok Rodziny. Święty Józef, który był głową Świętej Rodziny, troszczył się o Jezusa i Maryję, wciąż opiekuje się Kościołem, mistycznym ciałem Chrystusa.

W tym roku w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 7 października pod przewodnictwem polskiego Episkopatu złożymy Uroczysty Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Podjęte przez nas Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa w pięć pierwszych śród miesiąca będzie szczególnym darem, który złożymy na to historyczne wydarzenie.

Plakat z informacjami o nabożeństwie można pobrać TUTAJ.

Małgorzata Bochenek

NaszDziennik.pl