logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. ARCH. INSTYTUTU PRYMASOWSKIEGO/ Inne

Wskazuje na Maryję

Sobota, 24 kwietnia 2021 (08:28)

Aktualizacja: Sobota, 24 kwietnia 2021 (10:09)

Beatyfikacja Sług Bożych: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz m. Róży Marii Czackiej, odbędzie się 12 września br. w Warszawie. Ta data jest bardzo wymowna, bo niesie przesłanie maryjne i patriotyczne. Ten dzień to wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi i kolejna rocznica odsieczy wiedeńskiej.

Datę uroczystej beatyfikacji Sług Bożych: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz m. Róży Marii Czackiej, wyznaczył Ojciec Święty Franciszek, jak poinformował wczoraj w specjalnym komunikacie ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

– Beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego to wielka radość dla polskiego Kościoła – zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. – Prymas Tysiąclecia uczy nas, jak ufać Bogu na wzór Maryi. Musimy w sobie obudzić nowe pragnienie zaufania Bogu we wszystkim, co nas dziś spotyka. Przez serce Maryi zawierzamy Bogu przyszłość Polski, Kościoła i nas samych – zachęca ksiądz arcybiskup.

W rozmowie z nami Michalina Jankowska, dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, zauważa, że Pan Bóg wybiera zawsze najlepszy czas, choć nam się wydaje, że beatyfikacja powinna być już rok temu, jednak pandemia wszystko zmieniła. – Wyznaczenie daty na 12 września 2021 roku jako dnia beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego to dla nas wielka radość i zaproszenie, aby jeszcze raz pochylić się nad życiem tego wielkiego Polaka i jego nauczaniem, które oparte na Ewangelii nie traci na aktualności – podkreśla Jankowska. – Szczególnie dziś trzeba nam sięgać do treści Ślubów Jasnogórskich, przypominać sobie o millennium chrztu Polski, o naszych korzeniach chrześcijańskich, o godności dziecka Bożego; żyć ABC Społecznej Krucjaty Miłości, odpowiedzialnie podchodzić do pracy, być człowiekiem wolnym, dojrzałym, znać i cenić naszą przeszłość i z nadzieją oraz mądrością patrzeć w przyszłość – wskazuje.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w wydaniu papierowym „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy oraz w wydaniu elektronicznym TUTAJ.

Krzysztof Gajkowski

Nasz Dziennik