logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Andrzej Byszuk/ Nasz Dziennik

Przybądźmy do Loretto

Sobota, 1 maja 2021 (12:07)

Aktualizacja: 1 maja 2021 (12:28)

Tegoroczne hasło XII pielgrzymki czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej do Loretto brzmi: „Oddaj się w opiekę Świętej Rodzinie”. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa odbędzie się 8 maja.

Co roku do sanktuarium w Loretto przyjeżdżają pielgrzymi z całej Polski. To tutaj oddają pod opiekę Matce Bożej siebie samych i swoich bliskich. W zeszłym roku pielgrzymka nie odbyła się. W tym roku wierni, czytelnicy „Różańca” zaproszeni są do wspólnego pielgrzymowania 8 maja. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30.

– Przywitamy Maryję Loretańską śpiewem Godzinek. W programie przewidziana jest także konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz.12.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Szymon Mucha – mówi siostra Wioletta Ostrowska z Loretto.

– Zapraszamy na uroczystość wszystkich, którzy poczują taką potrzebę i chęć. Mamy nadzieję, że przybędą na nią zwłaszcza ci, którzy kochają Maryję i którym bliski jest Różaniec, bo Loretto to miejsce, gdzie Bóg działa przez Maryję. Przygotujemy wszystko na placu przed kościołem, więc zachowamy wszystkie normy sanitarne. Miejsca mamy u nas dużo, więc odstępy zostaną zachowane – zapewnia siostra loretanka.

W czasie pielgrzymki wierni zawierzą siebie, polskie rodziny Świętej Rodzinie. – Będziemy się modlić, aby Święta Rodzina opiekowała się nami i była nam wzorem – dodaje s. Wioletta.

Polskie Loretto założył ponad 90 lat temu bł. ks. Ignacy Kłopotowski pośrodku Puszczy Kamienieckiej i oddał je pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Dziś przyjeżdżają tu tysiące pielgrzymów. Od dwunastu lat organizowana jest tam pielgrzymka czytelników „Różańca”. Miesięcznik wydaje założone przez bł. ks. Kłopotowskiego Zgromadzenie Sióstr Loretanek. Przesłanie miesięcznika jest takie samo: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl