logo
logo

Zdjęcie: fot. M Pabis/ -

„Z buta po miłosierdzie”

Sobota, 1 maja 2021 (19:10)

Dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia do bazyliki Bożego Miłosierdzia przybyli pielgrzymi w ramach VI Śląskiej Pielgrzymki „Z buta po miłosierdzie”. 

W tym roku pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, a Ja was pokrzepię”. Jej szczególnymi patronami byli św. Jan Paweł II i św. Siostra Faustyna.

Pątnicy przybyli do Łagiewnik w różny sposób – pieszo, biegiem, na rowerach i tradycyjnie... samochodami. W trasie rozważali uczynek miłosierdzia względem ciała „chorych nawiedzać” oraz szukali dróg realizacji dzieła miłosierdzia w swoim życiu.

Spotkali się w bazylice na Godzinie Miłosierdzia i Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Andrzej Iwanecki.

Pątników przywitał ks. Zbigniew Bielas. – Dziękuję że jesteście i rozpoczynacie ten czas, kiedy pielgrzymi będą powoli powracać do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymowaliście pieszo, biegiem, rowerem, samochodem, pielgrzymujecie duchowo. Niektórzy przemierzyli drogę św. Benedykta, inni drogę św. Franciszka, jeszcze inni św. Rafała oraz św. Brata Alberta. Serdecznie Was witam i życzę, aby Bóg bogaty w miłosierdzie wszystkim błogosławił, aby Apostołowie Bożego Miłosierdzia wypraszali dla wszystkich wszelkie potrzebne łaski – powiedział rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, witając pielgrzymów.

W homilii ks. bp Andrzej Iwanecki przypomniał uczynki miłosierdzia. – Pielgrzymujemy do tego wyjątkowego miejsca, do którego pielgrzymowało trzech Papieży: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Przybywamy do sanktuarium światowego miłosierdzia Bożego, aby spotkać się ze św. Siostrą Faustyną i usłyszeć orędzie o Bożym miłosierdziu. Przybywamy w trudnym czasie pandemii, ale i w roku poświęconym św. Józefowi, aby odkryć Boga bogatego w miłosierdzie i prosić o miłosierdzie dla nas i całego świata – podkreślił, wspominając Światowe Dni Młodzieży, gdy na łagiewnickim wzgórzu rozbrzmiewały słowa hymnu „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. – Ta zachęta do bycia miłosiernym jest jeszcze bardziej aktualna w czasie pandemii, gdy tylu ludzi potrzebuje pomocy – zaznaczył i dodał, że warto było przyjść, aby na nowo usłyszeć: Bóg mnie kocha!

Kaznodzieja apelował, abyśmy byli twórczy w okazywaniu miłosierdzia, w docieraniu z pomocą do potrzebujących, „pamiętając o słowach Pana: »wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili«”.

Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy sanktuarium Bożego Miłosierdzia

NaszDziennik.pl