logo
logo

Zdjęcie: fot. arch.miva.pl/ Inne

Tydzień Świętego Krzysztofa

Niedziela, 18 lipca 2021 (09:57)

Aktualizacja: Niedziela, 18 lipca 2021 (10:05)

Coroczną zbiórkę na środki transportu dla misjonarzy prowadzi powołana przez Episkopat organizacja MIVA Polska.

Organizacja MIVA Polska zaprasza  kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy.

MIVA Polska stworzyła także „Dekalog kierowcy”, który brzmi: „Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj: 1. Nie będziesz egoistą na drodze. 2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi. 3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować. 4. Szanuj pieszych. 5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy. 6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny. 7. Nie bądź brawurowy w prędkości. 8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo. 9. Pomagaj potrzebującym na drodze. 10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji”.

– Niech to dojdzie do nas: pijani kierowcy wiozą śmierć, bo około 10 procent wypadków śmiertelnych, według statystyk policyjnych, powodują właśnie pijani kierowcy! – przypomina w apelu ks. Marian Midura. – Nigdy nie wolno nam się zgodzić na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu nawet najmniejszych ilości alkoholu – czytamy w apelu.

AB, KAI

NaszDziennik.pl