logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. FACEBOOK.PL/ MĘSKI RÓŻANIEC WARSZAWA/ Inne

Procesja pokutna w stolicy

Piątek, 6 sierpnia 2021 (00:01)

Aktualizacja: Piątek, 6 sierpnia 2021 (00:01)

Ulicami Warszawy 22 sierpnia br. przejdzie procesja różańcowa wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Włączmy się i pokutujmy dla Polski.

– Głównym inicjatorem procesji różańcowej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jest Urszula Strynowicz z Nieustającego Różańca. Dołączają się do nas inne wspólnoty – mówi Artur Wolski z Męskiego Różańca, współorganizator Procesji Różańcowej za Polskę. – Otrzymaliśmy błogosławieństwo ks. Dominika Chmielewskiego, a więc Wojownicy Maryi także będą z nami. Zapraszamy do współpracy wszystkie inicjatywy i organizacje praktykujące na co dzień modlitwę różańcową – dodaje.

Organizatorzy zachęcają do tworzenia w innych diecezjach takich procesji, w których razem, w jednym miejscu spotkają się organizacje parafialne, diecezjalne i krajowe.

Różaniec i wynagradzanie

Myślą przewodnią procesji różańcowej jest pokuta i wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi i Najczystszemu Sercu Jezusa. – Pokutujemy przede wszystkim za grzechy własne, za grzechy w naszych rodzinach i w całym społeczeństwie polskim. Szczególnie pragniemy pokutować za grzechy wołające o pomstę do nieba, czyli w pierwszej kolejności grzech zabójstwa nienarodzonych, grzech pijaństwa, świętokradztwa i profanacji – akcentuje Artur Wolski.

Za profanacje dokonywane publicznie trzeba wynagradzać i pokutować publicznie. – To się już dokonuje podczas comiesięcznych nabożeństw pierwszosobotnich Męskiego Różańca na ulicach miast, przez procesje wynagradzające organizowane przez Wspólnotę Nieustającego Różańca i wszystkich publicznie modlących się na Różańcu św. Naszym obowiązkiem jest modlić się za grzeszników i ludzi dopuszczających się profanacji. Różaniec św. to skuteczne narzędzie walki z grzechem oraz pokuty i wynagradzania grzechów – wyjaśnia Artur Wolski.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Krzysztof Gajkowski

Nasz Dziennik