logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

Potrzebujemy codziennego Różańca

Czwartek, 30 września 2021 (02:01)

Aktualizacja: Czwartek, 30 września 2021 (09:42)

ROZMOWA / z ks. prał. Marianem Kopką z Krzeszowa, moderatorem Żywego Różańca diecezji legnickiej

 

Rozpoczynający się jutro miesiąc październik to szczególny czas modlitwy różańcowej. Dar i zadanie?

– Od wielu wieków w Kościele katolickim właśnie październik jest czasem modlitwy różańcowej. To przecież każdego roku w dniu 7 października czcimy szczególnie Matkę Bożą Różańcową.

Przyszło nam żyć w nietypowych warunkach społeczno-politycznych. Współczesny świat, szczególnie stara Europa, próbuje nas oderwać od korzeni chrześcijańskich. Nawet w konstytucji Unii Europejskiej przywódcy Zjednoczonej Europy wstydzili się Pana Boga. To wszystko sprawia, że ludzie zaczynają szukać pomocy u Pana Boga zwłaszcza przez wstawiennictwo Matki Bożej. Różaniec jest więc dla wielu znakiem tego poszukiwania i pociechy dla zagubionych ludzi.

Prymas Tysiąclecia, dziś już błogosławiony ks. kard. Stefan Wyszyński, mówił: „Modlitwą różańcową powiążcie Wasze serca”. Czy ten apel – skierowany przed laty do Polaków – jest dzisiaj aktualny?

– Błogosławiony ks. kard. Stefan Wyszyński dobrze wiedział, że przez Maryję Polska będzie Polską. Wiedział o tym i zostawił nam tajemnice światła św. Jan Paweł II – Papież Polak. Matka Boża, objawiając się w różnych miejscach Europy i świata, prosiła ludzi, aby modlili się na Różańcu. Modlitwa ta była i jest dla nas, współczesnych ludzi, jedynym ratunkiem, aby powstrzymać wojny i napięcia międzynarodowe. Różaniec uratuje świat i ciebie – głosił kandydat na ołtarze, Sługa Boży Anatol Kaszczuk – apostoł Jerycha Różańcowego. 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym.

Marek Zygmunt

Nasz Dziennik