logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

Wrocławska Procesja Pokutna

Niedziela, 17 października 2021 (19:55)

Aktualizacja: Niedziela, 17 października 2021 (21:12)

Ulicami Wrocławia przeszła dzisiaj pokutna pielgrzymka różańcowa. Pielgrzymi zawierzali swoje miasto, parafie, Polskę Maryi.

Przedstawiciele Wspólnoty Nieustającego Różańca, Wojowników Maryi, Różańca Męskiego, Akcji Katolickiej   z 38 wspólnot parafialnych wzięli udział  we wrocławskiej Procesji Pokutnej. Po Eucharystiach sprawowanych w swoich macierzystych parafiach  wyruszyli oni  odmawiając po drodze dwie części Modlitwy Różańcowej.

Wszyscy spotkali się na wrocławskim Placu Solnym, gdzie odmówiono Tajemnice Bolesne i Chwalebne , śpiewano Litanię Loretańską.

– Modliliśmy się za Polskę, aby była rzeczywistym królestwem Jezusa i Maryi, o nieustanną realizację Jasnogórskich Ślubów Narodu, za Ojca Świętego, kapłanów, w intencji wszystkich prześladowanych chrześcijan, o pokój na świecie, o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników i wrogów Kościoła Świętego, za Radio Maryja, Telewizję Trwam i  „Nasz Dziennik”, który był kolportowany wśród pątników – powiedziała nam główna inicjatorka Wrocławskiej  Procesji Pokutnej Maria Ewa Gawęcka. Dodała, że były trudności z organizacją tej procesji, ale dzięki Bożej Opatrzności i zaangażowaniu wielu osób udało się je pokonać.

Drogi Czytelniku! Galeria z procesji TUTAJ

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl