logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Módlmy się, aby każdy miał pracę

Niedziela, 1 maja 2022 (17:09)

Aktualizacja: Środa, 8 marca 2023 (11:29)

Módlmy się o pokój na Ukrainie; niech ta modlitwa mocno tutaj dzisiaj wśród nas wybrzmiewa – zaapelował w niedzielę podczas 30. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Robotników i Pracodawców do św. Józefa biskup diecezji kaliskiej Damian Bryl.

Od 30 lat zawsze 1 maja poczty sztandarowe NSZZ „Solidarność” z całej Polski uczestniczą w Kaliszu w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa. Pielgrzymi przyjeżdżają do Kalisza we wspomnienie św. Józefa, robotnika, aby polecać mu wszystkie sprawy ludzi pracy.

Niedzielne nabożeństwo w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa było celebrowane przez ordynariusza diecezji kaliskiej ks. bp. Damiana Bryla.

– Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni horrorem wojny, która w ostatnich tygodniach na skutek agresji rosyjskiej dotknęła naród ukraiński i innych mieszkańców tego kraju. Zniszczenie i śmierć, działania zbrojne Rosji zmusiły do ucieczki kilka milionów osób. Fundamentalnym powołaniem każdego z nas w tej dramatycznej sytuacji jest trwanie w modlitwie o pokój w Ukrainie, o zakończenie wojny, o nawrócenie agresorów, o wieczne zbawienie ofiar, za cierpiących i chorych, za uchodźców – powiedział ksiądz biskup.

Ordynariusz diecezji kaliskiej zaznaczył, że wojna na Ukrainie niesie wiele dramatycznych konsekwencji dla wielu osób, instytucji i firm. – Dostrzegamy to już wokół nas – zamieszanie na rynku pracy, trudności w działaniu wielu firm, instytucji, trudna inflacja, pewnie nie szybko wrócą spokojne miesiące i lata sprzed pandemii i wojny, dlatego chcemy dzisiaj myśleć w naszej modlitwie także o przedsiębiorcach, o ich firmach – dodał.

Ksiądz biskup zaapelował do pielgrzymów, aby modlili się o to, żeby każdy miał pracę, był szanowany i godnie zarabiał.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy pielgrzymki tradycyjnie podzielili się chlebem i złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników do św. Józefa w Kaliszu odbyła się w 1992 roku.

APW, PAP

NaszDziennik.pl