logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Inne

Z Łagiewnik do Kalwarii

Sobota, 28 maja 2022 (10:58)

Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2022 (11:10)

Dzisiaj rano z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wyruszyła piesza pielgrzymka do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pątników, którzy zgromadzili się w bazylice, na pielgrzymi szlak pobłogosławił ks. Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego sanktuarium.

Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii odbywa się w tym roku już po raz piętnasty. Pielgrzymi modlitwą przy Panu Jezusie Miłosiernym rozpoczynają swoją drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej. – Jakaż to wielka radość widzieć pielgrzymów. Serdecznie was witam w naszej bazylice Bożego Miłosierdzia – witał ruszających w drogę ks. Zbigniew Bielas.

Rektor łagiewnickiego sanktuarium przypomniał, że 20 lat temu św. Jan Paweł II przybył do Polski i połączył w sposób szczególny dwa miejsca: sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu, i sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zawierzył świat, Kościół, siebie samego i różne stany Matce Bożej Kalwaryjskiej, do której zwrócił się: „Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia”. –  Rok temu rozpoczęliśmy przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i ponad sto miejsc na całym świecie dołączyło do naszej inicjatywy. Dziś wasza obecność w tym miejscu to także taki widzialny znak, że zawierzacie się Bożemu Miłosierdziu. Bo „miłosierdzie jest nadzieją dla świata”. Niech ten wasz pielgrzymi szlak będzie i szlakiem papieskim, i szlakiem modlitwy o miłosierdzie dla współczesnego świata – mówił ks. Bielas.

Przed błogosławieństwem pielgrzymi odmówili wspólnie Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu i wyruszyli w drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na pielgrzymi szlak wyruszyło kilkaset osób, a wśród nich także dzieci, m.in. trzyletnia Basia i sześcioletni Andrzejek z rodzicami.

Opiekunem i organizatorem pielgrzymki jest ks. Piotr Waligóra.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl