logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Wdzięczni za XXIII Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja

Niedziela, 29 maja 2022 (08:21)

Aktualizacja: Niedziela, 29 maja 2022 (13:28)

„Życie, to COŚ WIĘCEJ!” – pod takim hasłem na Jasnej Górze odbyła się 23. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja. Modlitwie towarzyszyły relikwie bł. kard. S. Wyszyńskiego i obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który był z Prymasem przez kilkadziesiąt lat. Jasnogórskie spotkanie młodzieży to czas modlitwy, koncertów i świadectw.

O swoim doświadczeniu przebaczenia i wiary mówił TAU, nawrócony raper, wokalista i producent muzyczny. Do obejrzenia TUTAJ.
 
Następnie zebrani uczesniczyli w nabożeństwie majowym TUTAJ.
 
Słowa powitania do młodych zebranych na Jasnej Górze skierował o. Rafał Wilk OSPPE: TUTAJ.
 
Mszy św. przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa TUTAJ.
 
W homilii wyjaśniał młodym, że to „coś więcej”, o którym przypomina im hasło pielgrzymki, to niebo. Szczęście, zjednoczenie z Bogiem na wieczność jest prawdziwym celem człowieka. Podkreślał, że aby to osiągnąć, trzeba się wyzwalać z byle jakiego życia.

Homilię można wysłuchać TUTAJ.

Spotkania Młodych z Radiem Maryja integrują młodzież z różnych środowisk i wspólnot, a tutaj na Jasnej Górze pokazują, że chrześcijaństwo nie jest nudne.

– Chcemy pokazać młodym w myśl naszego hasła, że nie tylko przyziemne rzeczy powinny nas zajmować, ale że warto patrzeć szerzej. Inspiracją stały się słowa bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił do młodzieży, żeby szybowali jak orły nad graniami, żeby patrzyli wyżej i szerzej. Dziś towarzyszą nam relikwie błogosławionego i obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który kardynał otrzymał w 1960 r. od Instytutu. On był przy nim np. podczas Soboru Watykańskiego II i w najważniejszych chwilach jego życia – wyjaśnił o. Grzegorz Woś CSsR.

Redemptorysta zwrócił uwagę, że każdego roku pielgrzymce towarzyszą święci i błogosławieni, których życiorys jest rozważany. W tym roku było to czterech patronów wybranych nieprzypadkowo, bo każdy z nich niesie specjalne przesłanie do młodych ludzi: św. Maria Goretti, która pokazała walkę o czystość, bł. Sandra Sabattini, młoda patronka narzeczonych, i ks. Jan Macha śląski męczennik II wojny światowej, który jest przykładem, że warto być kapłanem i pójść za głosem swojego powołania.

Wspólnie z młodymi modlił się również wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR. Zobacz TUTAJ.

– Kto odkrył swoje powołanie, ten nadał sens swojemu życiu. Odkrywajcie swoje powołanie, odkrywajcie to, co Bóg zamierza dla Was. Bo życie to coś więcej – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR.

Alicja Cychowska, studentka z Torunia podkreśliła, że to właśnie młodzi ludzie są przyszłością Polski, i to właśnie oni powinni dawać świadectwo wiary. – Wydaje mi się, że jest teraz mniej młodych ludzi, którzy ufają Bogu. Każdy z nas widzi, co dzieje się na świecie, dlatego czujemy taką wielką potrzebę bycia tutaj. Gromadzimy się na Jasnej Górze i czujemy, że robimy to też dla innych i jesteśmy razem. Ta modlitwa jest potrzebna, a razem możemy więcej – powiedziała studentka.

Trzecią część galerii z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

Natomiast Klaudia Kulchawik, uczennica z Olsztyna, zauważyła, że o pielgrzymkach dowiedziała się z Radia Maryja i postanowiła przyjechać. Czuje wdzięczność za taką możliwość.

– Jestem tutaj pierwszy raz. Chciałam zobaczyć, jak to wszystko wygląda, ale przede wszystkim przyjechałam pogłębić swoją relację z Bogiem. Jesteśmy tutaj dużą wspólnotą młodych ludzi, którzy są rozsiani po całej Polsce, a dziś są w jednym miejscu. Ta wspólnota dużo daje, jesteśmy tutaj szczęśliwi – mówiła uczennica.

Modlitwę uwielbienia można zobaczyć TUTAJ.

Apel Jasnogórski dla młodych pielgrzymów poprowadził o. dyrektor Radia Maryja dr Tadeusz Rydzyk.

– Kochani, gratuluję Wam, że jesteście, że trwacie – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR na Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę w sobotę.

– Maryjo, stawiamy na Ciebie. Maryjo, zaśpiewaliśmy „Bogurodzicę”. Ci młodzi ludzie zaśpiewali. „Bogurodzicę” śpiewali rycerze polscy, gdy szli do walki: czy pod Grunwaldem, czy pod Wiedniem. A my śpiewamy tutaj. Daj nam być wszystkim, Twoimi rycerzami, głosić Chrystusa, nie zmarnować życia. Błogosławiony Księże Prymasie Stefanie, módl się za tę młodzież, za całą młodzież polską – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Więcej warto zobaczyć TUTAJ.

Kolejne spotkanie już w przyszłym roku – 27 maja. Zaś od 17 do 21 sierpnia specjalne spotkanie dla młodych w Toruniu pod hasłem „Życie to coś więcej”.

 

APW, KAI, radiomaryja.pl, TV TRWAM

NaszDziennik.pl