logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Sanktuarium Krzeszów/ Inne

Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa

Sobota, 24 września 2022 (18:11)

8 października do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
w Krzeszowie przybędą dzieci z całej Polski.

To już piąta edycja pielgrzymki najmłodszych do pocysterskiego opactwa. Podczas wydarzenia odbędzie się Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej, na który trwają zapisy. Patronat medialny nad inicjatywą sprawuje Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”.

V Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa pod hasłem „Wielkie Odkrycie” rozpocznie się o godz. 10.00 przeglądem zespołów w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej, który stanowi kontynuację wielowiekowej tradycji. Na przybyłe dzieci czekają również gry terenowe
i konkurencje, a także zabawy na dmuchańcach.

„Odwiedzający Pocysterskie Opactwo otrzymają moc muzyki i śpiewu. Serdecznie zapraszamy zespoły do zapisywania się do festiwalu. Zapisy trwają do dnia 2 października 2022” – informują organizatorzy na stronie sanktuarium.

Nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę, która jest niezbędna w formowaniu osobowości młodego człowieka na drodze do świętości. Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana o godz. 15.00 w kościele pw. św. Józefa. Podczas Eucharystii śpiewem będzie chwalił Pana Boga chórek dzieci „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

Do Krzeszowa będą pielgrzymować m.in. dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. Opiekun wspólnoty o. Piotr Dettlaff CSsR zaprasza do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

 – Kochane Dzieci, Przyjaciele z Podwórkowych Kółek Różańcowych! Przed nami szczególny miesiąc: październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II przypomina nam, że Różaniec jest skarbem, który trzeba odkryć. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Was na nasze najbliższe regionalne spotkanie. Już 8 października będziemy pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie w diecezji legnickiej. Gorąco Was zapraszamy w imieniu samej Matki Bożej. Do zobaczenia!  – zachęca redemptorysta.

JG, radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl