logo
logo

Delegacja z Krzeszowa składa dary Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

Pielgrzymi o katolickim głosie w naszych domach

Niedziela, 4 grudnia 2022 (15:14)

Radio Maryja łączy ludzi. Dzieła wyrosłe przy toruńskiej rozgłośni są wielkim dziedzictwem kulturowym, wielkim wzmocnieniem dla naszej Ojczyzny.

Ksiądz prałat Marian Kopko z Krzeszowa stwierdził:

– To, co stworzył o. dyrektor dr Tadeusz Rydzyk, jest niesamowite. Bo Radio Maryja i inne wspaniałe dzieła toruńskie łączą ludzi, dzieci i młodzież, a przede wszystkim osoby dorosłe.

I dodał:

– Moja zmarła rok temu mamusia zawsze mi mówiła, co ona by zrobiła, jakby nie było Radia Maryja. I faktycznie ma rację. Bo co byśmy zrobili w naszej Ojczyźnie, gdyby od 31 lat nie nadawało Radio Maryja, głos z Torunia ?

Przede wszystkim to Radio, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik” głoszą prawdę, mówią  o patriotyzmie, bronią życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, chcą, aby Polska była Polską. I dlatego  zawsze z grupą pielgrzymów uczestniczymy w grudniowych uroczystościach rocznicowych, lipcowych pielgrzymkach jasnogórskich, ale też zapraszamy Radio Maryja do Krzeszowa.

Sylwia Kulecka, pątniczka ze Świdnicy:

– Bardzo się cieszę, że takie Radio istnieje, bo dzięki Radiu Maryja cały nasz Naród, a szczególnie ludzie schorowani, starsi mogą uczestniczyć  w radiowej Mszy św., we wspaniałych, niezwykle pouczających audycjach.

Ponieważ Maryja jest obroną naszego Narodu, tarczą, która nas chroni, to uważam, że takie Radio powinno nadawać i powinno być chronione. Radio Maryja, „Nasz Dziennik”, Telewizja Trwam, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II są wielkim dziedzictwem kulturowym, wielkim wzmocnieniem dla naszej Ojczyzny i wielką obroną.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl