logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

zdjęcie

Zdjęcie: fot. arch. Sanktuarium w Polanicy - Zdroju/ Inne

Styczniowa Polanicka Noc Fatimska

Czwartek, 5 stycznia 2023 (15:54)

Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2023 (15:56)

Zapraszamy Czytelników „Naszego Dziennika”
do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszosobotnim
w sobotę 7 stycznia do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
w Polanicy-Zdroju.

„Już niedługo pójdę do nieba. Ty zostaniesz tutaj, aby powiedzieć ludziom, że Bóg pragnie ustanowić na ziemi nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny. Kiedy nadejdzie czas, aby to powiedzieć, nie kryj się. Mów wszystkim, że Bóg daje nam łaski za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi, niech Ją o nie proszą, że Serce Jezusa chce, aby obok Niego czczono Niepokalane Serce Maryi. Niech proszą Niepokalane Serce Maryi o pokój, który Bóg Jej powierzył. Gdybym mogła włożyć w serca ludzkie ten ogień, który płonie w głębi mego serca i który sprawia, że kocham tak bardzo Serce Jezusa i Serce Maryi!” – te niezwykle „głębokie” słowa wypowiedział szczególny teolog – 10-letnie dziecko fatimskie – św. Hiacynta. Wypowiedziała je pewnego dnia w szpitalu, czekając na swoją śmierć. Cierpiąca i schorowana tak mówiła do swojej kuzynki Łucji. Jakże pięknie „wpisują się” one w początek nowego roku, gdy Pan Bóg daje nam następną szansę, abyśmy „przemieniali” nasze serca.

– Zapraszam Czytelników „Naszego Dziennika” w pierwszą  sobotę stycznia na Polanicką Noc Fatimską do sanktuarium na godzinę 18.00. Chciejmy wynagradzać grzechy popełnione w minionym roku przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten sposób realizujemy zadanie, jakie nam postawił pierwszy pasterz diecezji świdnickiej ks. bp Ignacy Dec w dekrecie „powołującym” sanktuarium: „Dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi poprzez odprawianie pierwszych sobót miesiąca, jako wynagrodzenie i zadośćuczynienie za tyle rodzajów bluźnierstw i obelg, których doznaje Matka Boża, oraz mając na względzie potrzeby duchowe wszystkich pielęgnujących duchowość Najświętszych Serc – Najświętszego Serca Chrystusa Króla Miłości i Niepokalanego Serca Maryi, a także potrzebę zgłębiania treści i przesłania Matki Bożej z Fatimy”–podkreślił w rozmowie z „ Naszym Dziennikiem” o. dr Zdzisław Świniarski SSCC, kustosz polanickiego sanktuarium.

Styczniowa Polanicka Noc Fatimska rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. z przyjęciem Komunii Świętej wynagradzającej. Po Eucharystii odbędzie się 15-minutowa medytacja, odmówiony zostanie Różaniec wynagradzający, a całość zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Marek Zygmunt, „Nasz Dziennik”

NaszDziennik.pl