logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Masajowie w Łagiewnikach

Czwartek, 31 lipca 2025 (09:07)

Aktualizacja: Czwartek, 31 lipca 2025 (11:32)

Grupa ponad 20 Masajów wraz ze swoim misjonarzem – ks. Kazimierzem Króżlem – odwiedziła w środę 30 lipca sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Goście z Tanzanii uczestniczyli we Mszy św., w Godzinie Miłosierdzia, a także modlili się przy relikwiach św. Siostry Faustyny.

Po Mszy św. sprawowanej w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnej bazylice, ks. Zbigniew Bielas, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia, podziękował pielgrzymom za piękną, spontaniczną modlitwę, śpiew i uwielbienie Pana Jezusa Miłosiernego oraz za barwne stroje. Powiedział im, że 3 lata wcześniej, gdy obchodzona była 20. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, jeden fragment modlitwy był wypowiedziany w języku suahili. – Życzę wam, aby Pan Jezus Miłosierny błogosławił wam, waszym rodzinom, abyście szczęśliwie wrócili do domu i cieszyli się Bożym błogosławieństwem – powiedział ks. Zbigniew Bielas.

Młodzi Masajowie w 3 językach: masajskim, suahili oraz polskim, wyśpiewali słowa „Jezu, ufam Tobie”.

Ks. Kazimierz Króżel mówił, że bliski im jest kult Bożego Miłosierdzia i do słów „Jezu, ufam Tobie” dołożyli słowa: „Sam od siebie nic nie mogę”... – Wiedzą, kim była św. Siostra Faustyna, św. Jan Paweł II, znają słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego i dla nich to bardzo ważne, że mogli dziś tu być i modlić się w tym świętym miejscu – zaznaczył.

Na koniec pielgrzymów z Tanzanii pobłogosławił ks. bp Jan Zając.

Galeria zdjęć TUTAJ

Małgorzata Pabis, „Nasz Dziennik”

NaszDziennik.pl