Ksiądz Krzysztof Bochniak, dyrektor wydziału, poinformował, że w 2022 r. w kursach uczestniczyło 700 par, rok później już 900. Znaczny wzrost odnotowano w ostatnich dwóch latach, gdzie w sumie 3200 par narzeczonych zdecydowało się budować mocne fundamenty swojego związku.
– Świadczy to o tym, że młodzi ludzie, którzy się decydują dzisiaj na zawarcie sakramentu małżeństwa, chcą też w sposób dobry, świadomy i uczciwy przygotować się do ślubu. Są świadomi, że jest to ważna decyzja w ich życiu – powiedział ks. Bochniak.
Narzeczeni, którzy biorą udział w kursach, podkreślają, że spotkania utwierdziły ich w przekonaniu, że chcą być razem. Daria Piątkowska i Łukasz Szewczyk z Belska Dużego przyznają, że na co dzień brakuje okazji do pogłębionych rozmów z powodu codziennych obowiązków. – Tutaj uświadamiamy sobie, co tak naprawdę jest ważnego w naszych relacjach, że trzeba rozmawiać o uczuciach. Tylko dialog i komunikacja mogą tak naprawdę rozwiązać wiele problemów – przyznali narzeczeni.
W ostatnim czasie przybyło 15 doradców życia rodzinnego w parafiach diecezji radomskiej. Łącznie jest już 70 doradców życia rodzinnego, którzy posługują w 50 poradniach.

