logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: dlazycia.info/ -

Kaja Godek – obrońca życia

Poniedziałek, 14 października 2013 (14:16)

Aktualizacja: 14 października 2013 (14:16)

Bractwo Małych Stópek w październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, rozpoczęło akcję „Różaniec dla życia”, podczas której przez kolejne dni miesiąca przybliża sylwetki wielkich autorytetów w obronie życia.

 

Kaja Godek to absolwentka Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, działaczka Fundacji PRO – Prawo do życia, ale przede wszystkim żona i szczęśliwa matka dwójki dzieci, w tym pięcioletniego Wojtka z zespołem Downa.

Jest kobietą bardzo skromną, zależy jej by społeczeństwo doceniło dar jakim jest każde nowe ludzkie życie, również to z niepełnosprawnością. Gdy lekarze zaproponowali jej aborcję zrozumiała, że obecne prawo pustoszy ludzkie myślenie. Wiele osób przez to patrzy na osobę niepełnosprawną i myśli sobie, że jest ona tak straszna, że nawet prawo pozwala ten problem „rozwiązać”. Dziś walczy aby furtka aborcyjna, która jest w polskim prawie, została zamknięta. Jej głos w mediach nieustannie przypomina, że choroba – szczególnie zespół Downa – to nie dramat, który unieszczęśliwia. Wszystkie dzieci zasługują na to, żeby się urodzić, bo każdy ma prawo do życia. A jeśli choroba dziecka ma oznaczać, że trzeba będzie się nim ciągle zajmować, pomagać – to państwo powinno pomóc takiej rodzinie, a nie usuwać dziecko.

Intencja modlitewna: Czternastego dnia modlitwy różańcowej prośmy w intencji rodziców opiekujących się dziećmi z poważnymi chorobami, z wadami genetycznymi oraz z upośledzeniem, m.in. mające zespół Downa lub autyzm. Niech Bóg wynagradza ich poświęcenie i trud, błogosławieństwem i miłością doznawaną od tych dzieci. I choć urodzenie takich dzieci nie powinno być żadnym heroizmem, bo żaden człowiek nie powinien mieć wyboru czy urodzić czy zabić takie dziecko, to dziękujmy Bogu, że przy obecnym prawie aborcyjnym są osoby, które decydują się urodzić takie dzieci, opiekować się nimi, wychować je i obdarzyć miłością rodzicielską.

NaszDziennik.pl