logo
logo

Zdjęcie: M.Marek/ Nasz Dziennik

Głośmy Miłość na cały świat

Sobota, 30 listopada 2013 (20:20)

Aktualizacja: Niedziela, 1 grudnia 2013 (08:01)

Słowo o. dr. Tadeusza Rydzyka, założyciela i dyrektora Radia Maryja

 

Pan Bóg ma tylu ludzi, ale każdy ma jakieś zadanie do spełnienia i trzeba po prostu mówić tylko: TAK i IDĘ. Radia Maryja by nie było, gdyby nie bardzo wielu ludzi. Nieraz mi mówią: „Ojciec stworzył.” Ja mówię: „No, stworzyciel świata się znalazł”. Bez sensu. Pan Bóg wszystko daje, tworzy, a my podejmujemy Jego natchnienia. Myślę o tych wszystkich, którzy są w domach, chorych, cierpiących, w Polsce i na świecie. Niedawno ktoś, pewien doktor, powiedział mi w Chicago: „Proszę Ojca, Ojciec nie wyobraża sobie, co mi dała Telewizja Trwam”. I tak samo to Radio daje – wszystkim. Trzeba powiedzieć TAK. Każdy, kto mówi TAK, mówi nie JA, ale mówi za Maryją TAK – FIAT.

Największymi są często ci najmniejsi, najbiedniejsi i niezauważeni, i tym wszystkim bardzo dziękujemy. Tym, którzy dzisiaj przyjechali tutaj, umęczeni, z różnych stron Polski, którzy organizują to Radio w Polsce i na świecie, duchownym i świeckim. Co by było, gdyby takich księży nie było? Tak, tak! Co by z Polską było? Czy wyobrażacie sobie, co by było z Polską? Dlatego co? Nie dajmy się złemu!

Idzie na świat ideologia i nie omija Polski, chcąc się z nią szybko rozprawić. Są to takie łomoty, takie walce, że szkoda gadać. O tej ideologii powiedział Ojciec Święty Benedykt XVI, że przyniesie więcej szkody narodom i społeczeństwom niż komunizm.

Kochani, to bardzo poważne. Ludzie jeszcze sobie nie uświadamiają, jakie będą skutki tej  ideologii. Są oszczerstwa i złości, widzimy to w telewizjach. Są straszne ataki na Kościół. Przecież przez te 22 lata to są cały czas łomoty w Radio Maryja. Czy myślicie, że tak miło jest człowiekowi, kiedy odbierają mu dobre imię? Wszystko można: można znieść uderzenia fizyczne, ale odbieranie dobrego imienia bardzo boli – zwłaszcza od bliskich: od rodaków. Wiecie, co trzeba wtedy robić? Pomyślałem sobie: przecież Ty, Panie Jezu, powiedziałeś: „Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam złorzeczą dla imienia mego”. A więc co? Cieszmy się! Po prostu trzeba się cieszyć – jesteśmy błogosławieni! Czyli „błogosławmy, nie złorzeczmy”. Błogosławmy! Dziś tyle miłości tu widać, zanieśmy ją wszystkim.

Politykom życzę, aby – gdy was tak „czołgają” i obrażają w tych mediach – by się uśmiechali.

Kiedyś w Sejmie była taka historia jednej pani poseł, która tu jest, nie będę mówił kto… Pewien poseł w Sejmie tak złośliwie powiedział do niej, a o. Grzegorz Moj zadzwonił do niej i powiedział: „Pani Poseł, niech Pani mu nie mówi nic złego, niech się Pani do niego uśmiechnie! Pani Poseł, oko szklane, twarz drewniana”. Wyszła na mównicę i do tej osoby, która była tak złośliwa, mówi: „Panie pośle, pan chyba mnie kocha”. Poseł się przeraził, a posłanka kontynuuje: „Tak, bo gdy mężczyzna chce zwrócić na siebie uwagę kobiety, to ją zaczepia”.

Dlaczego to opowiedziałem? Kochani, gdy nas zaczepiają, pobłogosławmy ich. Jesteśmy uczniami Chrystusa i Maryi. Nie, żebyśmy nie wiedzieli, co jest co – nazywać wszystko po imieniu, ale pobłogosławić. To są często ludzie bardzo poranieni, pokaleczeni.

Prawda jest prawdą, ale prawda w miłości. I tego uczy nas Chrystus. O tym mówił też ks. bp Józef Zawitkowski, któremu bardzo dziękujemy. To nasz Kochany Biskup!

Wszystkim jeszcze raz Bóg zapłać i idziemy głosić Miłość na cały świat, błogosławić, a nie złorzeczyć. Tam gdzie już jest złość, tam jest diabeł, tam jest zło, tam trzeba Pana Jezusa, tam trzeba błogosławić.

Od dzisiaj niech wszyscy z Rodziny Radia Maryja, kiedy gdzieś wyjdą, uśmiechną się do człowieka, nie będą ponurzy. Nawet jeśli jest coś trudnego – uśmiechnij się! „Oko szklane, twarz drewniana!” I uśmiechnij się!

Zróbcie jeszcze jedną rzecz – nie tylko modlitwa, ale także podpiszcie się pod skargą obywatelską. Podpiszmy ją i wyślijmy do ministra cyfryzacji. Protestujemy! My musimy to widzieć i działać.

Bez was tego Radia by nie było. Nie byłoby, gdyby nie odważni ludzie. Dziękujemy wszystkim księżom biskupom! Księdzu biskupowi Andrzejowi Suskiemu. Naprawdę, Księże Biskupie, Bóg zapłać za serce i za rozum. Za to, że Ksiądz Biskup nam od samego początku błogosławił. Bóg zapłać za to i za to błogosławieństwo przywożone od Jana Pawła II, od Benedykta XVI i od Franciszka.

Bóg zapłać za wszystko wszystkim! Oddajmy się Matce Bożej!

NaszDziennik.pl