logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Drodzy Czytelnicy!

Środa, 4 grudnia 2013 (09:01)

Z niecierpliwością oczekujemy na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II, która nastąpi 27 kwietnia 2014 roku. Przed tym wydarzeniem jako duchowe przygotowanie, a także nasz dar jako Czytelników „Naszego Dziennika” proponujemy Państwu odprawienie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca i gorąco do tego zachęcamy. Niech to będzie nasze „Totus Tuus” dla Ojca Świętego.

Będziemy Państwu towarzyszyć w duchowym przeżywaniu tego okresu. W każdą pierwszą sobotę miesiąca – grudnia, stycznia, lutego, marca oraz kwietnia – zamieścimy na naszych łamach rozważania różańcowe konieczne do wypełnienia jednego z warunków tego nabożeństwa.

W sobotę w „Naszym Dzienniku” znajdą Państwo znaczek symbolizujący odprawienie pierwszej z pięciu sobót miesiąca. W przyszłym tygodniu dołączymy deklarację, na której można będzie sukcesywnie wklejać kolejne znaczki, które dołączymy do rozważań drukowanych w „Naszym Dzienniku” w pierwsze soboty miesiąca dzielące nas od dnia kanonizacji. Komplet znaczków wklejonych do deklaracji, po odprawieniu nabożeństwa pierwszej soboty w kwietniu 2014 r., prosimy przesłać na adres redakcji „Naszego Dziennika” z dopiskiem „Nasze Totus Tuus”.

Przekażemy je w Watykanie jako nasz szczególny dar z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Pragniemy, by do tej inicjatywy włączyło się jak najwięcej osób, które chcą ofiarować dar nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca.

Proponujemy wywieszanie plakatów informacyjnych, które również znajdą Państwo w „Naszym Dzienniku” codziennie do soboty.

Na specjalną prośbę kierowaną na e-mail: informator@naszdziennik.info możemy też przesłać plakat w wersji pdf.

Spieszmy się! Tylko do najbliższej soboty, 7 grudnia, możesz zachęcić innych. Potrzebne jest pięć sobót. A tylko tyle zostało do dnia kanonizacji!


PIĘĆ ZNIEWAG I BLUŹNIERSTW

PRZECIWKO NIEPOKALANEMU SERCU MARYI: 

– przeciwko Bożemu Macierzyństwu, gdy jednocześnie nie chce się uznać Jej za Matkę ludzi

– przeciwko Dziewictwu Maryi

– Przeciwko Niepokalanemu Poczęciu

– bluźnierstwa tych, którzy usiłują publicznie wpajać w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę wobec Niepokalanej Matki

– bezpośrednie znieważanie Maryi w Jej wizerunkach

 

WARUNKI NABOŻEŃSTWA PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA:

 

1. Spowiedź

2. Komunia Święta

3. Część Różańca

4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad wszystkimi tajemnicami różańcowymi albo jedną wybraną tajemnicą

Każdy z tych warunków podejmujemy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi

Redakcja „Naszego Dziennika”

Aktualizacja 6 grudnia 2013 (09:59)

Nasz Dziennik