logo
logo

Zdjęcie: l'osservatore romano/ -

Pociągiem na kanonizację

Czwartek, 12 grudnia 2013 (02:00)

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

Na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu będzie można pojechać specjalnymi pociągami. Zapisy już trwają.

Pociągi zostaną zorganizowane podobnie jak przed rokiem, gdy z okazji Roku Wiary pielgrzymowała do Watykanu Rodzina Radia Maryja. Zainteresowanie tą formą podróży na kanonizację Papieża Polaka jest bardzo duże.

Jak powiedział „Naszemu Dziennikowi” senator Stanisław Kogut, który organizuje tę pielgrzymkę, dziś wiadomo, że na pewno 26 kwietnia 2014 roku wyruszy pięć pociągów z przedziałami kuszetkowymi i sypialnymi.

– Jeśli to okaże się za mało, zostanie przygotowany kolejny pociąg. To nasza propozycja dla tych, którzy chcą uczestniczyć w kanonizacji, a nie stać ich na samolot czy podróż samochodem – mówi senator. Zapisy trwać będą do końca stycznia.

Uczestniczenie w takim wydarzeniu, jak ogłoszenie świętym Papieża Polaka, to coś, co pozostanie na całe życie. Jan Paweł II szczególnie dla nas, Polaków, jest największym autorytetem moralnym. – On ciągle do nas mówił: „Nie zostawiajcie mnie samego”, nie możemy być wobec tej jego prośby obojętni. Jego kanonizacja to będzie wielkie święto dla Ojczyzny i katolików na całym świecie. Nie może nas tam wówczas zabraknąć – podkreśla senator Kogut.

Pociągi wyjadą z pięciu polskich miast: z Bydgoszczy, Warszawy, Nowego Sącza, Bochni i Krakowa. Koszt przejazdu w zależności od tego, czy będzie to kuszetka, czy wagon sypialny, wynosić będzie od 800 do 1550 złotych. – Podróżowanie pociągiem jest niezwykle wygodne – przekonuje senator Kogut. – W pociągu będzie można się przespać, odpocząć, a nawet po niskich cenach zjeść dobry posiłek, napić się kawy czy herbaty – dodaje.

W tych pięciu pociągach może spokojnie podróżować około czterech tysięcy osób. Więcej informacji na temat pielgrzymki można zdobyć w Biurze Wczasowo-Turystycznym KOLTUR Sp. z o.o., 31-516 Kraków, ul. Rondo Mogilskie 1; e-mail: koltur@kr.onet.pl; tel. (+48 12) 393 36 00; tel./fax: (+48 12) 422 82 79; tel. kom. 509 166 877.

Małgorzata Pabis

Nasz Dziennik