logo
logo

Zdjęcie: www.polikarp.gda.pl/ -

Agresja wobec Kościoła przybiera na sile

Sobota, 31 maja 2014 (14:50)

14-latek wtargnął do kościoła w Gdańsku-Osowej z atrapą kałasznikowa. Krzyczał, że to napad; kazał wiernym położyć się na podłodze świątyni. Do zdarzenia doszło podczas Eucharystii dla dzieci pierwszokomunijnych.

- W momencie, kiedy to się wydarzyło, nikt nie wiedział, że jest to atrapa. Po jakimś czasie, kiedy ten człowiek oddał kilka strzałów w sufit, wykrzykując obraźliwe słowa i grożąc ludziom obecnym w  świątyni, wybiegł z kościoła ścigany przez kilku mężczyzn, który uczestniczyli w tej Mszy św. – powiedziała Ewa Miłek z parafii św. Polikarpa Męczennika w Gdańsku-Osowej.

Nastolatka udało się zatrzymać. Młodszy aspirant Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podkreśliła, że to sąd rodzinny zadecyduje, jaka kara może grozić 14-latkowi. Nieoficjalnie mówi się, że wybryk był efektem zakładu.

- Na tę chwilę bierzemy wszystko pod uwagę. Niewykluczone, że mógł być to zakład  z kolegami. Jak najbardziej taką opcję też rozważamy. Niemniej jednak na tę chwilę nie udzielamy bardziej szczegółowych informacji dotyczących złożonych przez niego wyjaśnień – powiedziała Aleksandra Siewert.

Waldemar Jaroszewicz z katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana zwraca uwagę, że ataków na kościół było już kilka.

- Najbardziej znany był atak na Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, ale była także próba podpalenia meczetu w Gdańsku. Zobaczmy, że to schodzi coraz niżej. Coraz młodsi ludzie są w to zaangażowani. Czyli ta zmasowana propaganda antyreligijna przeciwko światopoglądowi chrześcijańskiemu powoduje to, że wzrasta agresja i możemy być przekonani, że jeżeli nie będzie się wiązało z reakcją odpowiedzialnych służb, w tym państwa, może dojść do tragedii – powiedział Waldemar Jaroszewicz.

Z medialnych informacji wynika, że dzień wcześniej w tym samym kościele doszło do podobnego incydentu. Prawdopodobnie stoi za tym ten sam nastolatek.

Źródło: Radio Maryja

Aktualizacja 31 maja 2014 (23:00)

NaszDziennik.pl