logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Dementi w sprawie ks. Lemańskiego

Środa, 6 sierpnia 2014 (18:11)

Aktualizacja: Niedziela, 31 sierpnia 2014 (09:49)

Dementi Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej dotyczące wypowiedzi ks. Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock

Warszawa, 6 sierpnia 2014 r.

 

W związku z pojawiającymi się mylnymi informacjami prasowymi oświadczamy, że nie jest prawdą, jakoby ksiądz biskup Marek Solarczyk miał stwierdzić, że w wystąpieniu księdza Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock „nie dostrzegł żadnych sformułowań, które można uznać za niewłaściwe czy mijające się z nauką Kościoła”. Przeciwnie, podczas rozmowy z ks. Wojciechem Lemańskim zostały wskazane fragmenty jego wypowiedzi, które należy uznać za niedopuszczalne, jak np. słowa wskazujące na brak szacunku dla Księży Biskupów, wysoce niestosowna wypowiedź dotycząca osoby prof. Bogdana Chazana.

Ksiądz Wojciech Lemański wyraził żal z powodu niektórych niefortunnych sformułowań, użytych przez niego podczas wystąpienia na Przystanku Woodstock, przeprosił także tych, którzy mogli tymi słowami poczuć się urażeni, zadeklarował także, że jego intencją nie było głoszenie poglądów sprzecznych z nauką Kościoła katolickiego. Te wyjaśnienia zostały przyjęte przez księdza arcybiskupa Henryka Hosera i księdza biskupa Marka Solarczyka. Ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC zdecydował, że wobec elementów skruchy okazanych przez księdza Wojciecha Lemańskiego wstrzymuje nałożenie na niego kary suspensy, udzielając w ten sposób kapłanowi kredytu zaufania w duchu Bożego Miłosierdzia.

Liczymy, że ksiądz Wojciech Lemański skoryguje niewłaściwe elementy swojego zachowania i wykorzysta owoce spotkania z księżmi biskupami dla dobra Kościoła.

 

Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej
Mateusz Dzieduszycki

Źródło: Diecezja Warszawsko-Praska

NaszDziennik.pl