logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Wspierajmy polskie i katolickie media

Środa, 17 września 2014 (10:22)

Aktualizacja: Środa, 17 września 2014 (22:00)

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja

Kochana Rodzino Radia Maryja!

Już w trzecią niedzielę września, czyli 21 września, w Kościele w Polsce jest Niedziela Środków Społecznego Komunikowania pod hasłem „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Ta niedziela jest okazją, by zwrócić uwagę wielu ludziom, Rodakom, na media prawdziwie polskie, nie mylić z polskojęzycznymi, i na media katolickie.

Jeszcze raz przypomnę słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego wypowiedziane przecież przed II wojną światową, słowa wielkiego apostoła przez media. Cytuję: „Możemy wybudować wiele kościołów, mogą stać się one puste, jeśli nie będziemy mieli mediów”. Mediów katolickich, można dodać, i prawdziwie polskich. Widzimy, chyba każdy już doświadcza, każdy myślący, co dzieje się z umysłami wielu Rodaków w Ojczyźnie. Z myśleniem – z myśleniem po katolicku i po polsku. Tym bardziej niech ta niedziela, Niedziela Środków Społecznego Przekazu, będzie okazją, aby dotrzeć do tych, którzy mają uwięzione umysły przez media liberalno-lewicowe, są w okowach mediów liberalno-lewicowych. Powiedziałbym tak: jeśli czytają np. „Gazetę Wyborczą” czy inne media liberalno-lewicowe, niech przeczytają, niech każdy taki człowiek przeczyta też chociażby „Nasz Dziennik” czy inne pisma, którym drogie jest to, czym żyli Polacy przez tysiące lat. Jeśli ktoś ogląda telewizję liberalno-lewicową, np. choćby „Wiadomości”, niech posłucha też, czy w Radiu Maryja, czy obejrzy w Telewizji Trwam. Obecnie przez media bardzo manipuluje się umysłami i sercami ludzkimi. A manipuluje się tak, czyli tak skutecznie, w sposób tak ukryty, że odbiorcy nie zauważają ukrytych kłamstw. Tym bardziej, w myśl zasady, że każdy medal ma dwie strony, trzeba posłuchać, zobaczyć, przeczytać, dla zwykłej konfrontacji, dla zwykłego porównania, jak przedstawiają się sprawy, trzeba zwrócić uwagę na media prawdziwie polskie i prawdziwie katolickie.

O mediach, o mechanizmach w mediach, warto czytać. Pisze o tym niejednokrotnie m.in. „Nasz Dziennik”, także w magazynie z 13-14 września w sobotnio-niedzielnym wydaniu. Niech także ten magazyn będzie pomocą na Niedzielę Społecznego Przekazu każdemu z nas. Warto te artykuły skopiować, dać innym, przekazać, może gdzieś położyć, może znajomym, wszystkim ludziom dobrej woli. Jeśli wszyscy nie dadzą się manipulować, jeżeli wszyscy będziemy wyzwoleni z więzów mediów liberalno-lewicowych, jeśli wszyscy będą myśleli mądrze, to poznają prawdę. Prawda zaś prowadzi do wolności, do szczęścia, do pokoju, do miłości. Zwróćmy też uwagę w tę Niedzielę Środków Społecznego Komunikowania na to, by powiedzieć ludziom, że istnieje Radio Maryja i Telewizja Trwam. Może przy Waszych kościołach, w kościołach, zawsze jednak w porozumieniu z duszpasterzami. Bóg zapłać!

NaszDziennik.pl