logo
logo

Zdjęcie: catholichotdish.com/ Inne

Torturowani i zabici za Chrystusa

Czwartek, 6 listopada 2014 (09:07)

Aktualizacja: Poniedziałek, 8 grudnia 2014 (15:46)

W Pakistanie we wtorek, 4 listopada br., doszło do niezwykle brutalnego mordu na katolickim małżeństwie i ich poczętym dziecku. Za rzekomą zniewagę Mahometa i Koranu rozwścieczony tłum ukamienował, a następnie spalił żywcem 28-letniego Shahzada Masiha oraz jego żonę Shamę, która była w stanie błogosławionym. 

Zamordowane małżeństwo osierociło czworo dzieci. Shahzad już wcześniej był upokarzany przez swego muzułmańskiego pracodawcę, właściciela cegielni, któremu nie mógł spłacić niewielkiego długu – informuje Radio Watykańskie.

W ubiegłą niedzielę jego żona Shahzada Masiha spaliła pozostałości po swym zmarłym ojcu, w tym jakieś kartki. Jeden ze współpracowników męża oskarżył ją, że były to fragmenty Koranu. Małżonków pojmano i osadzono w cegielni. Natomiast następnego dnia zostali oni napadnięci przez rozwścieczony 400-osobowy tłum muzułmanów, który dowiedział się w meczecie o ich rzekomej winie i pod wpływem nauczania miejscowego imama przyszedł im wymierzyć sprawiedliwość.

Policja przesłuchała 45 osób, nikomu nie postawiono zarzutów. Pakistańscy chrześcijanie są wstrząśnięci tą zbrodnią. Biskup Islamabadu Rufin Anthony nie zawahał się jej nazywać barbarzyństwem. Wskazuje też na bezpośrednią odpowiedzialność muzułmańskich zwierzchników religijnych.

Bestialskie zabójstwo katolików przypomina, byśmy jeszcze mocniej i wytrwalej apelowali i modlili się o wolność dla Asii Bibi, która została skazana na śmierć, ponieważ opowiadała swoim koleżankom muzułmankom o wierze w Chrystusa.

W minionym tygodniu Trybunał Apelacyjny w Lahaurze podtrzymał wyrok śmierci wydany w 2010 roku mimo fałszywego oskarżenia i niewiarygodnych świadków, co wykazała obrona.

Marta Milczarska

NaszDziennik.pl