logo
logo

Zdjęcie: / -

Kolejny zbrojny atak na chrześcijanina

Poniedziałek, 13 marca 2017 (05:16)

W nocy z 10 na 11 marca w miejscowości Mathurapur w środkowo-zachodnim Bangladeszu pilnujący miejscowego kościoła św. Rity 65-letni chrześcijanin Gilbert D’Costa został zaatakowany i zraniony. Grupa napastników zadała mu kilka ciosów nożem.

Miejscowy proboszcz natychmiast zadzwonił na policję i sprawców udało się schwytać. Nieznane są jeszcze motywy ich działania, obecnie są przesłuchiwani, m.in. w celu ustalenia, czy mają oni powiązania z jakąś organizacją terrorystyczną. Ofiarę napaści przewieziono do szpitala.

W ostatnich latach wielu wyznawców Chrystusa było celem ataków w wiejskich rejonach tego azjatyckiego kraju, którego większość mieszkańców wyznaje islam. Na przykład w czerwcu 2016 r. zasztyletowano Sunila Gomesa; w innym przypadku zaatakowana kobieta zdołała przeżyć. 

– Nikt jednak ze sprawców tych aktów przemocy nie został zatrzymany ani nie podjęto żadnych działań w celu ochrony mniejszości chrześcijańskiej w Bangladeszu. Prosimy rząd o zapewnienie właściwej ochrony chrześcijanom i innym mniejszościom religijnym – napisała w nocie do watykańskiej agencji Fides Rosaline Costa, katolicka działaczka praw człowieka.

Według tejże agencji i miejscowych organizacji pozarządowych w zeszłym roku odnotowano 1471 przypadków napadów na ludzi innej wiary niż islam, w tym 100 zakończonych śmiercią ofiar.

RS, KAI

NaszDziennik.pl