logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Indie: Dwa razy więcej ataków na chrześcijan

Środa, 21 lutego 2018 (21:02)

Liczba ataków na chrześcijan w Indiach w 2017 r. podwoiła się. – W ub.r. udokumentowano 736 przypadków, podczas gdy w 2016 r. było ich 348 – informuje azjatycka agencja katolicka Ucanews, powołując się na ekumeniczną organizację Persecution Relief.

Wzrost agresji spowodowany jest m.in. traktowaniem przez nacjonalistów hinduistycznych chrześcijan jako wrogów państwa. W każdym przypadku chrześcijanie informowali policję o nietolerancji religijnej, dyskryminacji lub zbezczeszczeniu świętych miejsc.

„Obwinianie chrześcijan o poważne przestępstwa to nowy trend” – agencja Ucanews cytuje opinię Shibu Thomasa, założyciela organizacji Persecution Relief. W 2017 r. w 24 z 29 stanów indyjskich odnotowano przypadki prześladowania chrześcijan.

Ataki na chrześcijan i muzułmanów znacznie wzrosły od czasu przejęcia władzy przez Narendra Modiego i jego nacjonalistycznej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) w 2014 r.

W 2018 r. w ośmiu stanach odbędą się wybory do lokalnych parlamentów, w trzech z nich większość stanowią chrześcijanie: w Nagaland, Mizoram i Meghalaya. BJP rządzi w 18 z 29 indyjskich stanów. Wiosną 2019 r. odbędą się wybory do parlamentu krajowego.

RS, KAI

NaszDziennik.pl