logo
logo

Modlitwa za prześladowanych

Czwartek, 15 marca 2018 (22:27)

Nie możemy ulegać złudzeniu spokojnego życia. Chrześcijanie prześladowani są na całym świecie i potrzebują naszego wsparcia.

W sobotę, 17 marca, o godz. 13.00 z kościoła pw. św. Klemensa przy ul. Karolkowej w Warszawie wyruszy Droga Krzyżowa do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w intencji prześladowanych chrześcijan.

O współczesnych prześladowaniach chrześcijan przypomina w spocie reklamującym to wydarzenie Marek Jurek.

– Chrześcijanie są prześladowani w wielu miejscach świata – zauważa poseł do Parlamentu Europejskiego.

Podkreśla, że zjawisko to jest szczególnie obecne tam, gdzie nadal utrzymują się tyranie komunistyczne, oraz w miejscach, gdzie władzę sprawują skrajne rządy islamistyczne. Sytuacja jednak nawet w Europie zmienia się na coraz bardziej nieprzyjazną dla katolików. Gdy chrześcijanie bronią naturalnego porządku moralnego, spotykają się z odrzuceniem, a nawet z represjami.

O prześladowanych należy pamiętać, a przede wszystkim trzeba się za nich modlić. Zwracał na to uwagę list Episkopatu Polski o prześladowaniu chrześcijan. Biskupi pisali w nim, że „nie możemy pozostać obojętni na cierpienie prześladowanych. Solidarność z nimi jest naszym obowiązkiem oraz formą wyrazu naszej własnej wierności Chrystusowi”.

Drogę Krzyżową poprzedzi o godz. 12.00 Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego odprawiana kościele św. Klemensa na warszawskiej Woli.

Krzysztof Gajkowski

NaszDziennik.pl