logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / -

Asia Bibi uniewinniona

Środa, 31 października 2018 (11:27)

Sąd Najwyższy w Pakistanie uchylił dzisiaj dotychczasowy wyrok śmierci ciążący na Asii Bibi. Katoliczka z Pendżabu w 2010 roku, jako pierwsza kobieta w Pakistanie, została skazana na karę śmierci za rzekomo popełnione bluźnierstwo.

Mąż Asii Bibi oraz jej córka, Eisham, wiadomość o uniewinnieniu skomentowali jako „najwspanialszy moment w życiu” oraz dziękowali Bogu za wysłuchanie modlitw.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Chcę podziękować Bogu. To jest najwspanialszy moment. Nie mogę się doczekać, aż przytulę swoją mamę, nie mogę się doczekać świętowania z moją rodziną. Jestem wdzięczna Bogu za to, że wysłuchał nasze modlitwy – powiedziała osiemnastoletnia Eisham w rozmowie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 

 – Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To wspaniała wiadomość. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu za to, że wysłuchał naszych modlitw i modlitw wielu ludzi, którzy przez te wszystkie lata modlili się o uwolnienie Asii z udręki i cierpienia – dodał Ashiq Masih, mąż Asii. 

Joseph Nadeem, bliski przyjaciel rodziny, gdy usłyszał wiadomość o uwolnieniu Asii, natychmiast „zaczął tańczyć z radości”. – Było wiele łez, łez nieopisanej radości! – mówił.

Zdaniem Nevilla Kyrke-Smitha, dyrektora krajowego ACN w Wielkiej Brytanii, dzisiejszy wyrok jest początkiem nowej nadziei dla uciśnionych mniejszości.

Podkreślił także odwagę sędziów, którzy w obliczu zażartego sprzeciwu ze strony protestujących islamistów uniewinnili Asię Bibi. – Sprawiedliwość została wypełniona – dodał Nevill Kyrke-Smith.

O. Emmanuel Yousaf, dyrektor Katolickiej Komisji ds. Sprawiedliwości i Pokoju w Pakistanie, który – przy wsparciu organizacji, takich jak Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wspiera ludzi oskarżonych o bluźnierstwo, powiedział, że cieszy się, iż sprawiedliwość wreszcie doszła do skutku. – W chwili obecnej, gdy obserwujemy rozwój protestów różnych grup ekstremistycznych, niech nasz Pan błogosławi i ochrania Asię i jej rodzinę oraz wszystkich naszych chrześcijańskich braci i siostry w Pakistanie – powiedział o. Yousaf.

Dzisiejszy wyrok Sądu Najwyższego uchyla wyrok z 2010 roku, jaki został nałożony na Asię Bibi za rzekome znieważenie muzułmańskiego proroka Mahometa. Zgodnie z art. 295c kodeksu karnego Pakistanu, zwanego ustawą o bluźnierstwie – takie przestępstwo ma być karane śmiercią.

Zarzut przeciwko Asii Bibi został wniesiony w wyniku sprzeczki z muzułmańskimi współpracownicami, które stwierdziły, że Asia, będąc chrześcijanką i pijąc wodę ze studni, skaziła ją. Przez cały czas swojego pobytu w więzieniu Asia Bibi odpierała wszystkie zarzuty i podtrzymywała, że jest niewinna. 8 października tego roku przed Sądem Najwyższym Pakistanu w Islamabadzie odbyła się ostatnia rozprawa.

– Dziś – z ogromną ulgą, radością i wdzięcznością – możemy w końcu powiedzieć: Asia Bibi jest uniewinniona. Prosimy wszystkich wierzących o modlitwę, aby Asia i jej rodzina znaleźli bezpieczne schronienie i mogli bez przeszkód wyznawać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa – apeluje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

RP, KAI

NaszDziennik.pl