logo
logo

Zdjęcie: / -

Znalazły schronienie na Zachodzie?

Niedziela, 13 stycznia 2019 (21:54)

Hiszpański portal actuall.com podał, że rodzina Asii Bibi znalazła schronienie w jednym z państw zachodnich, do którego ucieka wielu prześladowanych pakistańskich chrześcijan. Według portalu, w Pakistanie wciąż pozostaje Asia Bibi wraz ze swym mężem Ashiqiem Masihem.

Z portalu wynika, że dwie córki Asii Bibi cieszą się wolnością w jednym z krajów zachodnich, którego nazwy nie podano ze względu na bezpieczeństwo prześladowanej za wiarę rodziny. W Pakistanie, ukryci w bezpiecznym miejscu wciąż pozostają oboje małżonkowie. Kobieta oczekuje na ostateczną decyzję sądu, który rozpatruje odwołanie złożone przez islamistów.

Córki kobiety mają pozostawać w rodzinie Josepha Nadeema, który przez cały czas uwięzienia Asii pomagał jej rodzinie. Kraj przyjęcia ten miał zostać wybrany, po pierwsze – ze względu na obecność w nim dużej wspólnoty pakistańskich katolików, po drugie – z uwagi na przychylne stanowisko i współpracę miejscowych władz.

Ponad 150 tys. osób podpisało petycję za pośrednictwem portalu CitizenGo, prosząc premiera Pakistanu Imrana Khana o umożliwienie Asii Bibi opuszczenia kraju po oczyszczeniu jej z zarzutów o rzekome bluźnierstwo na mocy wyroku pakistańskiego Sądu Najwyższego z 31 października ub.r.

Asia Bibi przebywała w więzieniu od czerwca 2009 r., gdy oskarżono ją – jako pierwszą kobietę w Pakistanie – o bluźnierstwo przeciw Mahometowi i islamowi, a w rok później skazano ją na karę śmierci, którą na szczęście zawieszono. 

RP, KAI

NaszDziennik.pl