logo
logo

WŁOCŁAWEK

Zdjęcie: http://www.stanislawbm.wloclawek.pl/ -

Atak na Maryję

Czwartek, 29 sierpnia 2019 (14:33)

We Włocławku tuż przed uroczystością ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, w nocy z niedzieli na poniedziałek, w kilku kapliczkach zniszczone zostały figury Matki Bożej.

Zdewastowane zostały trzy kapliczki przy ulicach: Kapitulnej, Chłodnej, Długiej, mieszczących się na terenie parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Akt agresji wobec wizerunku Maryi miał miejsce także przy ul. Kaliskiej, na sąsiednim osiedlu. Sprawa została zgłoszona na policję.

– To były akty profanacji wymierzone w wizerunek Maryi, zniszczone zostały Jej figury. Wiemy, jak szatan boi się Maryi i wykorzystuje do ataku na Nią ludzi. Podjęliśmy ekspiację za to, co się wydarzyło, modlimy się również o opamiętanie i nawrócenie tych ludzi, których umysły i serca są pod władaniem złego ducha – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. prałat Sławomir Deręgowski, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika we Włocławku. Jak zaznacza, zniszczone figury Maryi miały przede wszystkim wartość duchową i emocjonalną dla mieszkańców.

– Przygotowujemy nowe, które zostaną uroczyście poświęcone i procesyjnie przeniesione, a następnie zainstalowane w kapliczkach, 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Musimy stanąć pod krzyżem wszyscy, z pogłębioną refleksją o tajemnicy krzyża i roli Maryi, pokornie zanieść wszystkie intencje i prosić o przemianę serc osób, które podnoszą rękę na Matkę Bożą – podkreśla ks. Sławomir Deręgowski.

MB

Nasz Dziennik