logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: ACN International/ -

Krew męczenników

Piątek, 25 października 2019 (02:11)

Co siódmy chrześcijanin na świecie jest prześladowany z powodu swojej wiary.

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią. Ponad 327 mln chrześcijan w świecie cierpi z powodu wiary i żyje w ciągłym strachu. Do aktów dyskryminacji katolików coraz częściej dochodzi również w Europie, a także w Polsce.

Dramatyczne dane o skali ucisku chrześcijan w świecie opublikowało w najnowszym raporcie Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Raport obejmuje okres od lipca 2017 r. do lipca 2019 r. Ukazuje konkretne przykłady aktów nienawiści i dyskryminacji. Wyznawcy Chrystusa są wypędzani ze swoich domów, pozbawiani jakiejkolwiek własności, więzieni, poddawani wyrafinowanym torturom, mordowani tylko dlatego, że nie chcą się wyprzeć swojej wiary.

Opisy zbrodni są przerażające. Na przykład w kwietniu br. w miejscowości Kuda w Nigerii bojówkarze Boko Haram, chodząc od domu do domu, gdzie mieszkali chrześcijanie, zabili około 25 osób. Następnego dnia, gdy ci, którzy przeżyli, chcieli pochować swoich bliskich zmarłych, bojówkarze ponownie zdecydowali się na nich napaść. Wielu wyznawców Chrystusa ratowało się ucieczką.

W Noli w południowo-zachodniej części Republiki Środkowej Afryki (RŚA) w maju br. znaleziono okaleczone i pozbawione głowy ciało 77-letniej zakonnicy Ines Nieves Sancho. Jak czytamy w raporcie, napastnicy weszli do jej domu w nocy z 19 na 20 maja. Zaciągnęli ją do warsztatu, w którym prowadziła lekcje szycia dla miejscowych dziewcząt. Tam poderżnęli jej gardło.

Z raportu wynika, że chrześcijanie najbardziej cierpią w 12 krajach świata. W czołówce tych państw, gdzie nasilają się prześladowania, jest Pakistan. – Najbardziej prześladowani są chrześcijanie w: Iraku, Syrii, Arabii Saudyjskiej, Nigerii, Republice Środkowej Afryki, Korei Północnej, Chinach – wylicza ks. Rafał Cyfka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Niestety, świat zapomina o trwającym dramacie wyznawców Chrystusa, a do prześladowań dochodzi w kolejnych państwach.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik