logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: / Reuters

Młodzi bogactwem narodu!

Czwartek, 18 lutego 2016 (02:15)

Jesteście bogactwem Meksyku, jesteście bogactwem Kościoła – podkreślił Ojciec Święty, zwracając się do młodzieży meksykańskiej. Franciszek spotkał się z młodymi Meksykanami na stadionie im. José Marii Morelos y Pavón w Morelii.

 

– Góra może skrywać wielkie bogactwa naturalne, które służą postępowi ludzkości. To są jej bogactwa. Ale te bogactwa trzeba przemieniać pracą w nadzieję, tak jak robią to górnicy, gdy wydobywają te bogactwa. Wy jesteście bogactwem, które trzeba przemieniać w nadzieję – podkreślił Ojciec Święty, odpowiadając na świadectwa przedstawicieli młodzieży, a zarazem odnosząc się do jej aktualnych problemów i zagrożeń. – Jesteście nadzieją, którą jest Jezus Chrystus, i godnością, którą On wam daje – podkreślił Franciszek.

Spotkanie na stadionie w Morelii rozpoczęło się we wtorek wieczorem naszego czasu od przygotowanego przez młodzież spektaklu taneczno-muzycznego. Następnie młodzi podzielili się swoimi świadectwami. Przez cały czas składania świadectw Ojciec Święty robił notatki. Nie było więc zaskoczeniem, gdy w swoim przemówieniu odszedł od wcześniej przygotowanego tekstu i spontanicznie odpowiadał na usłyszane z ust młodych świadectwa.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Sebastian Karczewski

Nasz Dziennik