logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Papieski list do mieszkańców Aleppo

Czwartek, 5 stycznia 2017 (09:22)

Franciszek napisał osobisty list do katolików Aleppo. Zapewnia w nim o swej bliskości z doświadczanymi wojną Syryjczykami i wytrwałej modlitwie o pokój dla tego kraju. „Tylko Bóg może przemienić broń w narzędzie pojednania, huk zniszczeń w odgłosy budowy, a bolesne doświadczenia w siłę nadziei” – pisze Papież.

Jego słowa są reakcją na list, jaki otrzymał z tego miasta, o inicjatywie dziecięcej modlitwy o pokój. Zrodziła się ona właśnie we franciszkańskiej parafii w Aleppo, a z czasem rozprzestrzeniła na cały świat. Akcja ma miejsce zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, co w tym roku zbiegło się ze Światowym Dniem Pokoju. I właśnie na niedzielnej Eucharystii czytany był papieski list.

„Bardzo chętnie przyłączam się do waszej modlitwy, prosząc Króla Pokoju, by na nowo narodził się w naszych sercach i domach, opatrzył krwawiące rany, uzdrowił zranione ciała i dusze oraz wlał siłę i nadzieję w przepełnione smutkiem serca” – pisze Franciszek.

Zapewniając mieszkańców Aleppo o swej niestrudzonej modlitwie, zachęca ich, by wraz z nim prosili Dzieciątko w żłóbku, narodzone przecież na tej zranionej ziemi Bliskiego Wschodu, by orężem swej miłości rozbroiło wszelkie narzędzia przemocy oraz zemsty, wzmacniając wysiłki na rzecz budowania świata bardziej bezpiecznego, braterskiego i solidarnego.

Na zakończenie listu wszystkim dzieciom Aleppo i całego świata Franciszek udziela swego błogosławieństwa, prosząc zarazem, by nie zapominały o nim w modlitwie.

RS, KAI

NaszDziennik.pl