logo
logo

FATIMA

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Święte dzieci

Poniedziałek, 15 maja 2017 (01:33)

Poprzez kanonizację pastuszków z Fatimy Ojciec Święty wzywa nas do troski o świętość dzieci.

Szczere i przepełnione miłością oddanie Bogu i Maryi zamanifestowało w 100-lecie objawień w Fatimie ponad pół miliona wiernych z 55 krajów świata. – Po licznych modlitwach i za radą wielu naszych braci w biskupstwie orzekamy i stwierdzamy, że błogosławieni Franciszek Marto i Hiacynta Marto są świętymi, i wpisujemy ich do katalogu świętych, polecając, aby odbierali oni cześć jako święci w całym Kościele – ogłosił 13 maja 2017 r. na początku Mszy św. Ojciec Święty Franciszek. Na placu przed sanktuarium Matki Bożej Różańcowej rozległa się burza oklasków, wierni zaczęli machać białymi chusteczkami.

– Przez kanonizację Franciszka i Hiacynty chciałem zaproponować całemu Kościołowi ich przykład przylgnięcia do Chrystusa i świadectwa ewangelicznego oraz powiedzieć całemu Kościołowi, aby troszczył się o dzieci – powiedział wczoraj już w Watykanie Ojciec Święty Franciszek. Zwrócił uwagę, że ich świętość jest konsekwencją wierności i gorliwości, z jaką odpowiadali na otrzymany przywilej oglądania Matki Bożej.

Pastuszkowie z Fatimy stali się najmłodszymi w dziejach Kościoła świętymi niebędącymi męczennikami. Ukazują oni, że świętość jest dla wszystkich, bez względu na wiek. To zatem wyraźne wezwanie, aby troszczyć się o nasze dzieci. – Jako wzory mamy przed oczyma świętych Franciszka i Hiacyntę Marto, których Dziewica Maryja wprowadziła w ogromne morze Światła Boga, doprowadzając ich do wielbienia Go. Stąd wypływała dla nich moc, aby pokonywać przeciwności i cierpienia – mówił w homilii kanonizacyjnej Papież Franciszek. Zwrócił uwagę, że Boża obecność stała się niezmiennym elementem ich życia. Przejawiało się to w usilnych modlitwach za grzeszników i stałym pragnieniu trwania przy Jezusie ukrytym w tabernakulum.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w  sklepie elektronicznym

Małgorzata Jędrzejczyk Fatima

Nasz Dziennik