logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Współcześni naziści

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 (02:02)

Morderstwa nienarodzonych dzieci niczym nie różnią się od zbrodni nazistowskich – ostrzegł Ojciec Święty Franciszek.

Papież, spotykając się w sobotę z włoskimi rodzinami, wskazywał, że zabijanie dzieci poczętych to takie same zbrodnie, jakich dopuszczali się zbrodniarze w czasie II wojny światowej.

– Mówię to z bólem. W ubiegłym wieku cały świat był oburzony tym, co robili naziści w imię czystości rasowej. Dziś robimy to samo w białych rękawiczkach – stwierdził Ojciec Święty podczas audiencji dla włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych, federacji ponad 500 katolickich organizacji rodzinnych, z okazji 25-lecia jego założenia.

Franciszek mówił wiele o wartości i pięknie życia rodziny, którą nazwał „największym darem Boga dla ludzkości”, nie pomijając też współczesnych wyzwań. Rozpowszechnienie aborcji eugenicznej jest jednym z nich, i to wcale nie nowym. Papież wspominał, z jakim szokiem przyjął on sam i jego rówieśnicy opowieść nauczyciela historii o starożytnych Spartanach, którzy noworodki urodzone z jakimiś wadami strącali ze skały. Wtedy też chodziło o „czystość rasową”. – Jak można coś takiego zrobić tym biednym dzieciom? To okrucieństwo. Dziś robimy to samo! Nie jesteście ciekawi, dlaczego nie widzimy na ulicach tylu karłów? Bo lekarze mają taką procedurę. Wielu, nie wszyscy, pytają od razu: „Chory. Usuwamy?” – mówił obrazowo Franciszek.

Ojciec Święty wprost nazwał aborcję morderstwem i to w bardzo aktualnym w polskich realiach kontekście dzieci z podejrzeniem chorób i niepełnosprawności.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Piotr Falkowski

Nasz Dziennik