logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: ANGELO CARCONI / PAP/EPA

Apel Franciszka

Sobota, 29 września 2018 (13:38)

Ojciec Święty zachęca wiernych na całym świecie do odmawiania przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie jako lud Boży i proszenie Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i podzielić między nami – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek wezwał, aby na zakończenie modlitwy różańcowej odmawiać „Pod Twoją obronę” oraz modlitwę Ojca Świętego Leona XIII do św. Michała Archanioła.

Ojciec Święty prosi wiernych całego świata o modlitwę, aby Święta Boża Rodzicielka chroniła Kościół pod swym płaszczem, zachowała go przed atakami złego ducha, aby zło nie zwyciężyło.

Franciszek poprosił także, aby odmawianie Różańca Świętego w październiku kończono modlitwą napisaną przez Ojca Świętego Leona XIII:

„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

Aktualizacja 29 września 2018 (17:19)

NaszDziennik.pl